پهپادی که با سرعت ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت پرواز می‎کند
پهپادی که با سرعت ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت پرواز می‎کند

به تازگی نمونه ای از یک پهپاد برای ارسال محموله ساخته شده که می تواند با سرعت ۱۶۱ کیلومتر برساعت حرکت کند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از نیواطلس، شرکت Aergility چند سال گذشته مشغول توسعه و آزمایش نوع جدیدی از وسایل نقلیه هوایی VTOL(وسایل نقلیه ای که مانند بالگرد به طور عمودی از زمین بلند می شوند وفرود می آیند) به نام ATLIS بوده است.

 این وسیله نقلیه خودکار و بدون بال یک پهپاد ارسال محموله است که می تواند با سرعت ۱۶۱ کیلومتر برساعت حرکت کند. این VTOL مجهز به یک سیستم بالابر و کنترل به نامautorotation  مدیریت شده» است.

ATLIS  دارای ۸ پروانه الکتریکی است که نیروی بالابرنده و کنترل را فراهم می کنند.  وسیله نقلیه هوایی هنگام پرواز در آسمان نیز از سیستم جدید« autorotation مدیریت شده »استفاده می کند.

به گفته جیم وندر می موسسAergility  این سیستم با استفاده از یک کنترل کننده پرواز، پروانه ها را مدیریت می کند. نیروی بالابرنده نیز با به کار انداختن تمام پروانه ها به طور همزمان ایجاد می شود. افزایش سرعت برخی پروانه ها و کاهش سرعت برخی دیگر به وسیله نقلیه کمک می کند، دور بزند. همچنین با شیوه Regenerative braking نیز انرژی  بلند شدن از زمینVTOL جمع آوری می شود. به عبارت دیگر هیچ انرژی الکتریکی در پرواز مصرف نمی شود.

Regenerative braking یک مکانیسم بازیافت انرژی است که با تبدیل انرژی جنبشی وسیله نقلیه یا شی به نوعی از انرژی قابل مصرف یا ذخیره، سرعت آن را می کاهد.

بدنه و بازوی پروانه های این وسیله نقلیه خودکار از فیبر کربنی ساخته می شوند. طرح های این وسیله نقلیه نشان می دهد بازوی پروانه ها برای جابه جایی و بارگیری جمع می شوند.  محموله نیز زیر هواپیما بارگیری می شود. این VTOL برای ارسال محموله در مسافت های طولانی ساخته شده اما می توان آن را طوری طراحی کرد تا کاربردهای مختلف مانند انجام تحقیقات فضایی، اسپری روی محصولات و شرکت در عملیات های نجات را انجام دهد.

انتهای پیام/