جزئیات نشستن جت آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز
جزئیات نشستن جت آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز

مديرکل فرودگاه‌های آذربايجان‌شرقی جزئیات نشستن هواپیمای جت آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز را تشریح کرد.

به گزارش عصرتبریز، اخیرا شایعاتی در خصوص نشستن یک هواپیمایی آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در جامعه به وجود آمده که کم و کیف این مورد را از مجموعه فرودگاهی آذربایجان‌شرقی پیگیر شدیم.

مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: این هواپیمایی آمریکایی به عنوان جت اختصاصی که در اجاره  تجار هندی می‌باشد اخیرا در فرودگاه تبریز تیکاف داشته که متاسفانه شایعات را بدنبال داشت.

وی افزود: هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در تاریخ ۱۲ تیرماه با ۸ تاجر هندی در فرودگاه بین‌المللی تبریز به زمین نشست که از مبداء فرودگاه مهرآباد به مقصد تبریز پرواز کرده بود.

صفایی با اشاره به اینکه ساعت دقیق ورود این هواپیما به فرودگاه تبریز ۱۶:۱۴َ بود اظهار داشت: این هواپیما با توقفی چند ساعته همان روز و ساعت ۲۲:۴۶َ تبریز را به مقصد بمبئی ترک کرد.

صفایی تاکید کرد: مسافران این هواپیما به عنوان تاجر و سرمایه‌گذار در تهران و تبریز حضور داشتند.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی اضافه کرد: فرودگاه شهید مدنی تبریز به عنوان یک مجموعه بین‌المللی و عملیاتی روزانه شاهد پروازهای عبوری متعددی می‌باشد که در صورت اعلام نیاز به موارد فوریتی از جمله سوخت‌گیری، نیازهای پزشکی، نقص فنی و … خدمات لازم را به این پروازها نیز ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، این هواپیما و بوئینگ ٧٣٧ ‌که با علامت ثبت امریکایی به تهران آمده‌اند، توسط‌ تاجر هندی، از بانک امریکایی اجاره شده است؛ این بانک در زمینه اجاره هواپیما به افراد و کشورهای مختلف فعالیت می‌کند و بیش از ۱۵۰۰ فروند هواپیما را در مالکیت خود داشته و به افراد و شرکت‌ها اجاره می‌دهد.

طبق اعلام سایت‌های هوانوردی، دلیل اینکه این هواپیمای خارجی، در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است و مانند هواپیماهای خارجی و غیرنظامی دیگر در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین ننشسته است،‌ (VIP) بودن آن است؛ هر هواپیمای VIP می‌تواند به هر فرودگاهی درخواست فرود داده و هزینه آن را بپردازد.

هم‌اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پروازهای خارجی به مسیرهای هامبورگ، استانبول، نجف، بغداد و مدینه و پروازهای داخلی به مسیرهای تهران ، مشهد، اصفهان، اهواز ، شیراز،  بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان برقرار است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس