بهره‌مندی ۱۰۳ مددجوی آذربایجان‎شرقی از مشاوره حقوقی وکلای نیکوکار
بهره‌مندی ۱۰۳ مددجوی آذربایجان‎شرقی از مشاوره حقوقی وکلای نیکوکار

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۲۴۸ وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری می کنند، گفت: وکلای نیکوکار در سه ماهه نخست امسال ۱۰۳ مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد انجام دادند.    

به گزارش عصرتبریز، محمد کلامی با بیان این‌که ۱۶ پرونده از ۲۷ پرونده حقوقی مددجویان توسط وکلای نیکوکار بررسی و منجر به صدور رای شده است، افزود: در سه ماهه نخست سال جاری ۱۱ پرونده از ۱۷ پرونده حقوقی مددجویان توسط اداره حقوقی کمیته امداد آذربایجان شرقی بررسی و رای صادر شده است.

وی با اشاره به این‌که ۲۶ میز خدمت حقوقی با هدف تسهیل ارائه خدمات حقوقی به مددجویان تشکیل‌شده است، افزود: میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجاد شده و مشکلات حقوقی، عدم توانائی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت از دلایل تشکیل آن است.

وی با بیان این‌که ۴۹۹ مورد خدمت حقوقی به مددجویان توسط وکلای نیکوکار و اداره حقوقی کمیته امداد آذربایجان شرقی انجام شده است، گفت: وکلای نیکوکار در یک روز از هفته برای انجام خدمت حقوقی به مددجویان در میز خدمت کمیته امداد استان حضور می‌یابند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی بابیان این‌که مددجویان تحت حمایت این نهاد از پرداخت هزینه‌های دادرسی معاف هستند، بیان کرد: مددجویان تحت حمایت دارای مشکلات حقوقی به کانون وکلا معرفی و نسبت به ارائه خدمات و پیگیری پرونده آن‌ها از سوی وکلای نیکوکار اقدام می‌شود.
وی با اشاره به تفاهم نامه این نهاد با کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی، گفت: طبق این تفاهم نامه تنظیم هر نوع سند برای مددجویان در دفاتر اسناد رسمی با ۵۰ درصد تخفیف انجام می‌شود.

کلامی از انعقاد تفاهم‌نامه بین این نهاد با کانون وکلای دادگستری و سازمان بسیج حقوقدانان  استان آذربایجان شرقی به‌منظور بهره‌مندی مددجویان از خدمات حقوقی و مشاوره‌ای خبر داد و اعلام کرد: طبق این تفاهم‌نامه‌ها ارائه مشاوره حقوقی در کلیه موضوعات حقوقی، جزائی و خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد در یک روز از هفته و به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/