هر آنچه باید از دعوای تراکتور و پرسپولیس سر ترابی بدانید
هر آنچه باید از دعوای تراکتور و پرسپولیس سر ترابی بدانید

ماجرای خرید جدید پرسپولیس به یک جنجال بزرگ تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار عصر، مهدی ترابی چند روز پیش به تیم پرسپولیس پیوست. بعد از این انتقال، باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد که پیش از پایان لیگ هفدهم با این بازیکن توافق و قرارداد امضا کرده بود. پرسپولیسی ها در واکنش به این ادعای تراکتور، اعلام کردند که مذاکره با ترابی پیش از پایان لیگ غیرقانونی بوده و این باشگاه در صورت اثبات ادعایش از نقل و انتقالات محروم خواهد شد.

در ماده ۱۵ آئین نامه نقل و انتقالات آمده که هر باشگاهی که قصد انعقاد قرارداد با یک بازیکن حرفه ای را دارد قبل از شروع مذاکرات با وی باید باشگاه کنونی بازیکن را کتباً از این امر مطلع سازد. یک بازیکن حرفه ای تنها در صورتی مجاز به عقد قرارداد با باشگاه دیگری می باشد که قرارداد وی با باشگاه کنونی پایان یافته یا در طی شش ماه آینده پایان خواهد یافت. هر نوع تخلف از این قاعده منجر به جریمه های متناسب خواهد شد.

طبق این قانون تراکتوری ها در صورتی که ترابی در شش ماه پایانی قراردادش با سایپا بوده باشد، تخلفی مرتکب نشده اند. در صورتی که این امر محقق شود، ترابی باید مبلغی را نیز به عنوان جریمه به تراکتورسازی بپردازد چرا که طبق آئین نامه در صورتی که یک بازیکن پس از عقد قرارداد با یک تیم با تیم دیگری قرارداد امضا کند، متخلف محسوب شده و باید جریمه ای را به تیم اول بپردازد.

در مورد نحوه مذاکره و توافق تراکتورسازی با ترابی نیز شبهات زیادی وجود دارد. مالک باشگاه تراکتورسازی چندی پیش اعلام کرد که این باشگاه را با ترابی خریده است! او مدعی است که تراکتورسازی پیش از خصوصی سازی، شرایط سرباز شدن ترابی را فراهم کرده بود و این بازیکن همانند سربازان قبلی تراکتور مشکلی برای حضور در لیگ هجدهم ندارد. ترابی خود در مورد ادعای زنوزی سکوت کرده ولی باشگاه سایپا اعلام کرده که این موضوع کذب است و در صورت واقعیت داشتنش از باشگاه تراکتورسازی شکایت می کند.

انتهای پیام/