لزوم توجه به ظرفیت صنایع دستی شهرستان‎ها و روستاهای منطقه
لزوم توجه به ظرفیت صنایع دستی شهرستان‎ها و روستاهای منطقه

شهردار اسکو با اشاره به ظرفیت های قوی شهرستان ها و روستاهای منطقه در حوزه صنایع دستی، گفت: شهرستان‎ها و روستاهای آذربایجان با برخورداری از هنرهای زیبا و سنتی مختص خود، از مهم ترین ظرفیت های تقویت کننده صنایع دستی استان به شمار می آیند.

به گزارش عصرتبریز، بابک شریفی در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸، اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی را می توان یکی از مهم ترین فرصت هایی دانست که در آن ظرفیت ارزشمند صنایع دستی کشور که توسط هنرمندان فاخر این سرزمین از سال های گذشته تا به امروز حفظ شده، معرفی و به نمایش گذاشته می شود.

شهردار اسکو با بیان اینکه ورود به بازارهای جهانی و معرفی آثار هنری در سطح بین المللی می بایست در اولویت اهداف هنرمندان قرار گیرد، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه های داخلی فرصتی مناسب برای معرفی آثار هنری در سطح ملی و تعامل داخلی است، اما هنرمندان باید ورود به عرصه های بین المللی و ثبت آثار هنری به نام و منطقه خود را در سطح جهانی در اولویت اهداف خود قرار دهند.

وی افزود: خوشبختانه کشور ما با وجود آداب و سنن متنوع در مناطق مختلف خود، هنرمندانی خلاق و نوآوری را داراست که با خلق آثاری فاخر و ارزشمند نام ایران را در جای جای دنیا بر سر زبان ها آورده اند، لازمه تداوم این امر مهم، پیگیری و پشتکار بیش از پیش هنرمندان در فعالیت های هنری خود در کنار حمایت های لازم از سوی دولتمردان و مسئولان کشوری است.

شریفی در پایان سخنان خود با اشاره به ظرفیت های قوی شهرستان ها و روستاهای منطقه در حوزه صنایع دستی، بیان کرد: شهرستان‎ها و روستاهای آذربایجان با برخورداری از هنرهای زیبا و سنتی مختص خود، از مهم ترین ظرفیت های تقویت کننده صنایع دستی استان به شمار می آیند که به واسطه آن می توان علاوه بر کسب درآمد، به رونق اقتصادی و اشتغالزایی به صرفه دست یافت.

انتهای پیام/