اروپا باید پایبندی به تعهدات خود در برجام را اثبات کند
اروپا باید پایبندی به تعهدات خود در برجام را اثبات کند

رییس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین با مقامات پارلمانی اوکراین دیدار کردند.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین که در راس هیاتی از این گروه دوستی پارلمانی به کی‎یف سفر کرده است در دیدارهای جداگانه ای با تاراسوک معاون کمیته روابط خارجی پارلمان و همچنین سرکئی کاپلین رییس کمیته اجتماعی پارلمان اوکراین پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

خدادادی در دیدار با تاراسوک، معاون کمیته روابط خارجی پارلمان اوکراین، با اشاره به مراودات دوستانه و رو به رشد و تشکیل کمیسیون مشترک بازرگانی و اقتصادی میان دو کشور، زمینه فعالیت در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری  را مساعد ارزیابی کرد و بر توسعه و گسترش همکاریهای دوجانبه، تاکید نمود.

وی گفت: باید از  ظرفیت های پارلمانی در تقویت هر چه بیشتر روابط دوستانه و گسترش همکاریهای دوجانبه در راستای منافع دو ملت استفاده کرد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین افزود:  نباید اجازه داد  بداخلاقی های سیاسی برخی از کشورهای بزرگ در روابط دوستانه فی مابین  تاثیر بگذارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین با اشاره به پایبندی ایران و انجام کلیه تعهدات خود در توافق برجام و خروج یک جانبه آمریکا از این توافق، آنرا نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و تصریح کرد: آمریکا بار دیگر نشان داد که غیر قابل اطمینان است و این باور در عرصه جهانی نیز  اثبات شد. وی خاطرنشان کرد :در حال حاضر  اروپا باید پایبندی به تعهدات خود در برجام را به ایران اثبات کند.

سلمان خدادادی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سرکئی کاپلین رییس کمیته اجتماعی پارلمان اوکراین نیز در دیدار با یکدیگر به تشریح وظایف، قانون گذاری و نظارت در حوزه فعالیت کمیسیون های خود در بخش های مختلف تامین اجتماعی، صندوقهای بیمه و بازنشستگی،تعاونی و اتحادیه های کارگری، حقوق شهروندی و خانواده پرداختند و تجربیات یکدیگر را در حهت ارتقاء سطح همکاریها در حوزه اجتماعی به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

خانم آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و اوکراین، در بخش دیگری از این دیدار  سوالاتی در خصوص قوانین مربوط به زنان در بخش تامین اجتماعی، بیمه زنان خانه دار، ازدواج زنان و همچنین قوانین مربوط به حقوق شهروندی معلولین مطرح کردند که پاسخ های لازم توسط رییس کمیته اجتماعی پارلمان اوکراین داده شد.

انتهای پیام/