صاحبان فکر و ایده، دستگاه‌های اجرایی را برای خروج از مشکلات یاری کنند
صاحبان فکر و ایده، دستگاه‌های اجرایی را برای خروج از مشکلات یاری کنند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر در کشور، تاکید کرد: در این شرایط حساس باید صاحبان فکر و ایده، در جهت خروج از مشکلات، پیشنهادهای عملی قابل اجرا به دستگاه‌های اجرایی ارائه کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در نشست تخصصی احزاب، سازمان‌های مردم‌نهاد و جمعی از بانوان فعال در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، بهره مندی از ظرفیت های وسیع احزاب، تشکل ها و گروه های مردم نهاد در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را لازمه مدیریت دولتی خواند و افزود: این گروه ها در حقیقت نیروهای فکری دولت به شمار می روند که باید در حوزه های مربوطه برنامه ها و پیشنهادهای علمی خود را ارایه کنند.

وی، نسخه اصلی حل و فصل مشکلات کشور را یافتن راه حل های مناسب برمبنای تخصص های مورد نظر تعریف کرد و افزود: اگر به تجربیات کشورهای مختلف جهان در مقابله با مشکلات توجه کنیم، در می یابیم که تنها راهکار رفع این معضلات بهره مندی از مدیریت تکنوکراسی بوده است.

خدابخش با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر کشور، گفت: دشمنان منتظر فروپاشی جمهوری اسلامی ایران هستند و برای تحقق بخشیدن به این هدف همچنان به شدت به کارآمدی اقتصادی دولت تدبیر و امید می تازند.

استاندار آذربایجان شرقی، فعالیت های غیرواقع و بی وقفه فضای مجازی علیه دولت را از جمله توطئه های دشمنان برشمرد و اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل مشکلات اقتصادی، حملات فوق العاده ای علیه دولت صورت می گیرد و دروغ هایی به دولت نسبت و به سرعت نشر داده می شود.

خدابخش، امیدبخشی به آحاد مردم را از جمله ضروریات کنونی کشور خواند و گفت: هرچند در کشور مشکلاتی وجود دارد اما نباید تنها به انتشار اخبار منفی معطوف شده و از پرداختن به بسیاری از اتفاقات مثبت پرهیز شود.

با اشاره به انتشار فزاینده مطالب ناامیدکننده از سوی دشمنان از طریق فضای مجازی، گفت: انتشار این مطالب در جهت تشدید مشکلات صورت می‌گیرد و عده‌ای با پروبال دادن به اخبار کذب و ناامیدکننده به دنبال سوءاستفاده از شرایط حاکم هستند.

وی، صادرات برق ایران به ارمنستان با وجود مشکل تأمین برق در داخل کشور را یکی از خبرهای کذب روزهای اخیر عنوان کرد و گفت: کسانی که چنین اخباری را منتشر می‌کنند به دنبال ضربه زدن به اعتماد مردم هستند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از چند واحد تولیدی در استان و وضعیت امیدبخش این کارخانه‌ها که اغلب بدون استفاده از تسهیلات بانکی در جهت تولید و اشتغال فعالیت می‌کنند، گفت: وجود مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه طبیعی است و وظیفه ما در این شرایط این است که به مردم امید بدهیم و آنها را دلسرد نکنیم.

خدابخش با اشاره به افزایش دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق، خاطرنشان کرد: بانوان می‌توانند با مدیریت مصرف بهینه برق در خانواده‌ها، نقش مهمی در حل این مشکلات داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین مدیرکل امور بانوان و خانواده را به ارتباط مستمر با نمایندگان احزاب و فعالان حوزه های مختلف بانوان وشنیدن نقدها و پیشنهادهای آنان توصیه کرد.

انتهای پیام/