ساعی: وضعیت کنونی حجاب در جامعه مطلوب نیست
ساعی: وضعیت کنونی حجاب در جامعه مطلوب نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: باید قبول کرد که وضعیت کنونی جامعه مطلوب نیست چراکه شایسته جامعه اسلامی این است که به ارزش‌ها و فرائض دینی از جمله حجاب دقت شود.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی ظهر امروز در همایش «مدافعان حریم خانواده، مروارید و صدف» اظهار کرد: هفته حجاب فرصتی است تا در جهت تداوم هر چه بهتر اجرای حجاب و عفاف تلاش و کوشش کنیم.

وی افزود: باید قبول کرد که وضعیت کنونی جامعه مطلوب نیست چراکه شایسته جامعه اسلامی این است که به ارزش‌ها و فرائض دینی از جمله حجاب دقت شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد و برنامه‌های متنوعی در رابطه با مسائل فرهنگی تبیین شده است، افزود: در حال حاضر رسانه یک بحث مهمی در حوزه فرهنگ‌سازی است و در حقیقت واقعیت امروز جامعه این است که جوانان خواسته‌ها و مطالباتی از جامعه دارند که نتوانستیم اجابت کنیم.

وی افزود: کم‌کاری و ضعف در کارکرد باعث شده تا هویت دینی جوانان غیرمستحکم شود و این کم‌کاری‌ها با وجود هیئت‌هات، مساجد و کانون‌های متعدد فرهنگی نگران‌کننده شده است و از این‌ رو باید بازنگری لازم انجام گیرد و این امر به عنوان زنگ خطر، جدی گرفته شود.

ساعی با تاکید به اینکه بحث حجاب و عفاف فقط مخصوص زن نیست بلکه برای مردان نیز وجود داشته و توصیه شده است، تصریح کرد: البته بحث حجاب در ادیان مختلف به مراتب سخت‌تر بوده و تاکیدات زیادی به پوشش شده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از اسلام، زن را جنس دوم و حتی مایملک مرد می‌دانستند، گفت: قبل از اسلام زن صرفا به عنوان اجابت‌کننده مطالبات خانواده و مردان بود که بعد از اسلام تعادل ایجاد شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: همیشه دو نگاه افراط و تفریط، زنان را مورد هجمه قرار داده ولی دین مبین اسلام راه تعادل و میانه‌رویی تاکید داردکه اگر تمام و کمال اجرایی شود، قطعاً  زندگی اُخروی و دنیوی بیمه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه ابزاری از جوامع برداشته شود، گفت: در دهه‌های گذشته تفکر غربی با شعار آزادی زن موضوعاتی مطرح کرد و حتی طرح خروج زنان از خانه را مطرح کردند ولی بعدها متوجه شدند که با این طرح در حق زنان ظلم شده و با این کار هویت را از زنان گرفته‌اند،از این‌رو به شعار بازگشت به خانه با راه‌های معقول روی آورده‌اند.

ساعی متذکر شد: اجرای تکالیف و وظایف بر عهده ما بوده و برای کسب تکالیف اجتماعی باید تلاش کرد چراکه در جامعه شاهد افراط و تفریط و برخوردهای سلیقه‌ای هستیم.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کرد تا در کنار نقش‌های اصلی یک زن، بتوان پذیرش روابط چندگانه را نیز میسر ساخت.

وی با گلایه از اینکه در جامعه برای سپردن فرزندان به یک مهدکودک یا پرستار با مشکل روبه‌رو هستیم و نمی‌توان با خیال راحت فرزند خود را دست دیگری سپرد، گفت: متاسفانه با وجود تلاش خانم مولاوردی برای کاهش ساعت کاری و بازنشستگی پیش از موعود برای زنان، نتوانستیم کاری کنیم و مقاومت‌های زیادی در این رابطه وجود داشت.

انتهای پیام/