دولت شرایط جغرافیایی را در افزایش تعداد نمایندگان لحاظ کند
دولت شرایط جغرافیایی را در افزایش تعداد نمایندگان لحاظ کند

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: انتظار ما این است که دولت در راستای اجرای سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی رهبری معظم انقلاب، شرایط جغرافیایی را در افزایش تعداد نمایندگان لحاظ کند.

به گزارش عصرتبریز، احمدعلیرضا بیگی در خصوص نپذیرفتن بار مالی افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سوی دولت و مسکوت ماندن این طرح در کمیسیون شوراها، اظهار داشت: کار مشترکی بین دولت و مجلس به صورت خاص کمیسیون شوراها در زمینه توزیع افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان فعلی مجلس انجام شد که این امر از جمله موارد حقوق ملت است که باید این نمایندگان به مناطق مختلف اضافه می‌شد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر کمیسیون شوراها بر این بود که در نهایت آرامش و فارغ از مشکلاتی که ممکن است وجود داشته باشد، افزایش تعداد نمایندگان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: هر چقدر به زمان انتخابات مجلس نزدیک می‌‍شویم، حساسیت‌ها افزایش پیدا می‌‎کند و کمیسیون شوراها تلاش کرد تا در سال اول و دوم فعالیت مجلس دهم با مشارکت جدی دولت و وزارت کشور انجام شود و نظر ذی نفعان را اخذ کردیم.

بیگی ادامه داد: موضوع افزایش تعداد نمایندگان همواره با تنش های اجتماعی و چالش هایی مواجه است ولی با کار ارزشمندی که صورت گرفت با اجماع همه طرف‌هایی که می‌توانند در این زمینه نظر داشته باشند، جلساتی برگزار شد و طرحی در این زمینه تهیه شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد طرح افزایش تعداد نمایندگان معتقد بود به دلیل بار مالی که دارد، لزوما باید لایحه‌ای را در این زمینه به مجلس ارائه کرد.

وی افزود: انتظار ما این است که دولت در راستای اجرای سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی رهبری معظم انقلاب، شرایط جغرافیایی را در افزایش تعداد نمایندگان لحاظ کند تا همه مناطق کشور نماینده‌ای در مجلس داشته باشند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه ۲۰ سال است که افزایش تعداد نمایندگان انجام نشده، افزایش تعداد نمایندگان می‌تواند هدیه‌ای از سوی دولت به مردم باشد تا مردم نقش بیشتری در اداره کشور داشته باشند و همچنان امیدواریم که این موضوع اجرایی شود زیرا احساس نمی‌کنیم که دولت افزایش تعداد نمایندگان را به صورت کلی رد کرده باشد.

انتهای پیام/