مسئولان برنامه‌ریزی کامل، جامع و هماهنگی در رابطه با حجاب داشته باشند
مسئولان برنامه‌ریزی کامل، جامع و هماهنگی در رابطه با حجاب داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مسئولان باید برنامه‌ریزی کامل، جامع و هماهنگی در رابطه با حجاب داشته باشند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در «اجتماع ملی حافظان حریم خانواده» با بیان این‌که حجاب و عفاف دو ارزش والا در جامعه بشری به ویژه در جوامع اسلامی است، اظهار کرد: هرچند حجاب در ظاهر افراد ظهور پیدا می‌کند اما برخواسته از اعتقادات و باورهای درونی افراد است.

وی با تاکید بر این‌که عفاف نیز برخواسته از حالات درونی انسان است، بیان کرد: در قرآن کریم از عفاف به معنای خودنگهداری و پاکدامنی و گاهی نیز به معنای قناعت یاد شده است.

وی با بیان این‌که حفظ تمامی اعضا و جوارح بدن از هرگونه خطا و گناه نوعی عفاف است، افزود: حاصل این عفت حجاب و پوشش ظاهری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر این‌که حجاب میوه عفاف بوده و عفاف ریشه‌ی حجاب است، خاطرنشان کرد: حفظ این واجب الهی درحقیقت رعایت حق الهی بوده و حکمت حجاب سنجش میزان عبودیت و اطلاع بندگان الهی است.

وی با بیان این‌که بانوان با حفظ حجاب می‌توانند اطاعت الهی که روح اصلی عبادات بشر است را اثبات کنند، خاطرنشان کرد: بعد انقلاب با توجه به رهنمودهای امام راحل حجاب در جامعه رونق پیدا کرد.

آل‌هاشم افزود: امروز نیز در سایه هدایت‌های مقام معظم رهبری، حجاب به معنای واقعی در میان افرادی که حجاب را به نحو احسن رعایت می‌کنند، معنای خاصی پیدا کرده است.

وی با تاکید بر این‌که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اقدامات فرهنگی بسیاری در رابطه با ترویج حجاب انجام شد، افرود: در سال‌های اخیر شاهد بی توجهی‌ها و کم مهری‌هایی نسبت به حجاب هستیم که برخی از علل آن ضعف در تبیین صحیح فرهنگ اسلامی است.

وی با اشاره به این‌که باید دستگاه‌های فرهنگی در رابطه با تبیین فرهنگی مقوله حجاب بیشتر بپردازند و این موضوع را از منظر فرهنگی مورد بحث قرار دهند، یادآور شد: یکی از علل کم‌مهری به حجاب، عدم برنامه ریزی جامع و مناسب برای حجاب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید الگوهای مناسبی را برای حجاب ارائه کرده و آن‌گونه که شایسته است الگوهای اسلامی را برای بانوان معرفی کنند و از برخورد سلیقه‌ای و افراط و تفریط خودداری کنند.

وی با بیان این‌که یکی از علل کم‌توجهی به حجاب نیز جنگ نرم گسترده دشمنان علیه ارزش‌های ماست، متذکر شد: دشمن با توجه به شیوه‌های گوناگون و ابزارهای تبلیغی و رسانه‌ای هجمه‌ی گسترده‌ای علیه مبانی اعتقادی و اخلاقی و همچنین بنیان‌ خانواده در ایران اسلامی شکل دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر ایستادگی در برابر هجمه‌های دشمن در جنگ نرم، گفت: والدین مراقب فرزندان و دختران خود باشند و آموزش و پرورش نیز در تربیت صحیح کودکان از همان دوران دبستان تلاش کند و از همان دوران ابتدایی دانش‌آموزان را به حجاب عادت داده و عفاف را در بینشان حاکم کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا