مسئولان با برخی برخوردهای قهری و غیرمحترمانه امید را از مردم می‎گیرند
مسئولان با برخی برخوردهای قهری و غیرمحترمانه امید را از مردم می‎گیرند

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: وظیفه ما مسئولان شهر ایجاد انگیزه، نشاط، رونق کسب و کار و تعلق خاطر در میان شهروندان است که متاسفانه با برخی برخوردهای قهری و غیرمحترمانه و تشویش گر در جامعه این امید را از مردم می‎گیریم.

به گزارش عصرتبریز، شکور اکبرنژاد در شصت و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تبریز با اعتراض به برخوردهایی که موجب جریحه دار شدن احساسات شهروندان می‎شود، اظهار داشت: آموزش های شهروندی و فرهنگسازی باید جایگزین این رفتارها شوند. وظیفه ما مسئولان شهر ایجاد انگیزه، نشاط، رونق کسب و کار و تعلق خاطر در میان شهروندان ست که متاسفانه با برخی برخوردهای قهری و غیرمحترمانه و تشویش‎گر در جامعه این امید را از مردم می‎گیریم.

وی ادامه داد: همچنین باید به مجریان رعایت قوانین که از طرف شهرداری برای بررسی تخلفات به مناطقی از شهر مراجعه می‎کنند، آموزش نحوه‎ی برخورد صحیح، محترمانه، اصولی و در شان شهروندان تبریز داده شود.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه قانون پله‎ای برای ترقی‎ست و نه سدی و دیواری برای بستن راه، تاکید کرد: ما برای حل مشکلات و معضلات شهر و شهروندان آمده‎ایم و نباید خودمان نیز باری بر دوش شهروندان و مشکلی بر مشکلات ایشان اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه در برخی موارد با وجود برخی ادلّه و برهان اما بازهم برخوردهای نامناسب و بی‎انصافانه‎ای را شاهدیم، افزود: برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که پروانه راه اندازی آسانسور را از شهرداری دریافت کرده اما اداره برق، برق مورد نیاز برای راه اندازی این آسانسور را تامین نمی‎کند و در نتیجه شهرداری برای این شهروند جریمه عدم راه اندازی آسانسور در نظر می‎گیرد.

اکبرنژاد اضافه کرد: این رفتار دور از انصاف و رعایت عقلانی قوانین است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین ساماندهی وضعیت دست فروشان را معضلی چندین ساله دانست که باید یکبار برای همیشه ساماندهی و تعیین تکلیف شود.

وی افزود: خوشبختانه این موضوع مختص شهر تبریز نیست و حداقل این امکان را داریم که از تجربیات موفق شهرهای بزرگ دیگر نیز استفاده کنیم و در شرایط اقتصادی فعلی مانع از امرار معاش این عزیزان نشویم.

اکبرنژاد با اعتراض به عملکرد سازمان ورزش شهرداری تبریز در خصوص اعزام تیم فوتبال بانوان به نروژ گفت: سیاست شورا بر کاهش تیم های قهرمانی و افزایش ورزش همگانی است که این موضوع تاکنون از طرف شهرداری رعایت نشده است.

انتهای پیام/