عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه در زمان انتخابات نوع بستن روسری من بسیار مورد توجه قرار گرفته بود، گفت: امروز برخی از خانم‌های نماینده به شیوه من، روسری سر می‌کنند.

زهرا ساعی در گفتگو با خبرنگار عصر با اشاره به نامگذاری ۲۱ تیرماه بعنوان روز حجاب و عفاف، اظهار کرد: از دوران هفت سالگی و با علاقه خودم چادر را انتخاب کردم چراکه در یک خانواده بسیار مذهبی بزرگ شدم و البته از همان کودکی دست به کارهای بزرگی می‌زدم و این باعث شد تا در سن هفت سالگی به مادرم اعلام کنم که برایم چادر بدوزد که ابتدا با مخالفت آنها روبه رو شد ولی با استقامت و کوتاه نیامدن همچنین اصرار، چادر را سر کرده و تا به امروز به لطف خداوند متعال آن را بر سر دارم.

وی افزود: معتقدم زنان با حجاب چادر باید دقت زیادی به نوع پوشش، رنگ‌بندی و خوش‌پوشی خود کنند تا حجاب جاذب نسل جدید شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر یادآور شد: من نیز بعد از دوران دبیرستان دقت زیادی روی انتخاب رنگ‌بندی و نوع بستن روسری، نوع انتخاب پارچه و خوش‌پوشی همراه با حجاب کامل داشتم به طوریکه حتی در زمان انتخابات نوع بستن روسری من بسیار مورد توجه قرار گرفته بود.

ساعی ادامه داد: الان نیز بسیار خوشحالم که توانستم روی شیوه، پوشش و حتی شکل به‌کارگیری مدل حجاب در مجلس روی خانم‌های همکارم تاثیر بگذارم و امروز برخی از آنها به شیوه من، روسری سر می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت می‌توانم بگویم که به عنوان یک نماینده مردم، نوع پوشش زنان فعال جامعه بسیار اثرگذار بوده و تاثیر زیادی در مجامع خارج از کشور دارد.

انتهای پیام/