فرانسه قهرمان جهان شد/ دومین قهرمانی خروس‎ها پس از ۲۰ سال
فرانسه قهرمان جهان شد/ دومین قهرمانی خروس‎ها پس از ۲۰ سال

خروس ها با پیروزی ۴ بر ۲ برابر کروات ها برای دومین بار جام جهانی را فتح کرد.

به گزارش عصرتبریز، دیدار فینال بیست و یکمین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امروز یکشنبه بین تیم های فرانسه و کرواسی در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار شد که در پایان فرانسه به برتری ۴ بر ۲ دست یافت.

ماریو مانژوکیچ (۱۹- گل به خودی)، گریزمان ( ۳۸- پنالتی)، پل پوگبا(۵۹) و امباپه(۶۵) برای فرانسه و ایوان پرشیچ (۲۸) و مانژوکیچ(۶۸)  برای کرواسی گلزنی کردند.

دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در حالی بین فرانسه و کرواسی برگزار شد که از همان ابتدای بازی شکل تدافعی فرانسه و هجومی کرواسی کاملاً مشخص بود. فرانسه مانند همه دیدارهای قبلی‌اش توپ و میدان را به حریف داده بود و فضا را از آنها گرفته بود، این تاکتیک فرانسه البته جواب هم داد و در دقیقه ۱۸ پس از اینکه صاحب یک ضربه ایستگاهی در موقعیتی مناسب شد «گریزمن» توپ را روی دروازه فرستاد تا این «مانژوکیچ» باشد که دروازه خودی را به اشتباه باز کند. کرواسی که نمی‌خواست خیلی زود تسلیم شود تنها ۱۰ دقیقه بعد روی یک ارسال از میانه میدان که در ادامه با شوت «پریسیچ» همراه شد بازی را به تساوی کشاند. اما در دقیقه ۳۸ فرانسه به لطف کمک داور ویدئویی صاحب یک پنالتی شد و این «گریزمن» بود که دوباره فرانسه را این بار از روی نقطه پنالتی پیش انداخت.

کرواسی که در نیمه دوم به قصد به تساوی کشاندن مجدد بازی به زمین آمده بود قبل از اتمام دقیقه ۱۵ نیمه دوم با گل «پل پوگبا» که روی یک شوت پای چپ از پشت محوطه جریمه به دست آمد شیرازه‌اش از هم پاشید و چند دقیقه بعد نیز با گل زیبای «امباپه» گل چهارم را دریافت کرد.

کرواسی هرچند یک گل را روی اشتباه مضحک «لوریس» و تیز هوشی «مانژوکیچ» در دقیقه ۶۹ جبران کرد اما در ادامه نتوانست اختلاف را کم کند تا این فرانسه باشد که با برتری ۴ بر ۲ برای دومین بار قهرمان جهان می‌شود.

فرانسه در حالی به دومین عنوان قهرمانی خود رسید که در ۲۰ سال اخیر ۳ بار در فینال جام جهانی حضور داشته است که تنها یک بار در سال ۲۰۰۶ برابر ایتالیا مغلوب شده است.

انتهای پیام/