برخورد با ۲۸۰ تخلف زیست محیطی در سه ماهه اخیر/ صدور ۷۴ اخطاریه زیست محیطی
برخورد با ۲۸۰ تخلف زیست محیطی در سه ماهه اخیر/ صدور ۷۴ اخطاریه زیست محیطی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: طی سه ماهه گذشته از سال جاری، یگان حفاظت محیط زیست استان با ۲۸۰ مورد تخلف زیست محیطی در شهرستان های مختلف برخورد کرده است که ۷۴ فقره از آن به تشکیل پرونده قضایی منجر شده است.

به گزارش عصرتبریز، حمید قاسمی با اعلام این خبر، افزود:  طی سه ماهه گذشته از سال جاری، یگان حفاظت محیط زیست استان با ۲۸۰ مورد تخلف زیست محیطی در شهرستان های مختلف برخورد کرده است که ۷۴ فقره از آن به تشکیل پرونده قضایی منجر شده است.

وی افزود: سه فقره از موارد ارجاع شده به دادگاه مختومه و منجر به صدور حکم شده است و بقیه در حال طی مراحل قضایی هستند.

قاسمی ادامه داد: ۷۴ مورد نیز از موارد ذکر شده، منجر به صدور اخطاریه زیست محیطی از سوی این اداره کل شده است.

وی به مهمترین موارد تخلف زیست محیطی در سه ماهه اخیر اشاره کرد و گفت: زنده گیری پرندگان، آلودگی محیط زیست، تخریب مناطق حفاظت شده، تعلیف غیر مجاز دام و صید غیر مجاز آبزیان مهمترین تخلفات زیست محیطی سه ماهه اخیر را تشکیل داده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خسارت وارده به محیط زیست استان در اثر تخلفات زیست محیطی کشف شده را ۶۹۶ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: ۱۳۹ میلیون ریال از این خسارت تا کنون وصول شده است.

قاسمی در پایان از شهروندان آذربایجان شرقی خواست در صورت هر گونه تخلف زیست محیطی، مراتب را با شماره تلفن ۱۵۴۰ و یا ۳۳۳۴۳۵۱۳ در میان بگذارند تا اقدامات لازم توسط یگان حفاظت محیط زیست انجام شود.

انتهای پیام/