واکنش امام جمعه تبریز به دستورالعمل ممنوعیت تدریس با زبان محلی به دانش‌آموزان
واکنش امام جمعه تبریز به دستورالعمل ممنوعیت تدریس با زبان محلی به دانش‌آموزان

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: جناب آقای وزیر محترم آموزش و پرورش مردم تازه انتظار دارند با زبان مادری برخی دروس در دانشگاه ها تدریس شود؛ ما عشق و علاقه خود به آذربایجان را هرگز فراموش نمی کنیم.

به گزارش عصرتبریز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در واکنش به دستورالعمل وزیر آموزش و پرورش درباره ممنوعیت آموزش به دانش آموزان با زبان محلی گفت: جناب آقای وزیر محترم آموزش و پرورش مردم تازه انتظار دارند با زبان مادری برخی دروس در دانشگاه ها تدریس شود، ما با عشق و علاقه خود به آذربایجان را هرگز فراموش نمی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: همانطور که شما خط قرمز هایی دارید ما نیز خطوط قرمزی داریم، عشق و علاقه ما به مملکت و پایبندی به انقلاب و آرمان های نظام اسلامی خطوط قرمز ماست.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: ما همانطور به ایران علاقه مندیم به زبان و استان خود نیز علاقه مندیم، نقش آذربایجان در دوران مختلف بر هیچ کسی پوشیده نیست! روحانیت آذربایجان، آذربایجان در مشروطه و آذربایجان در انقلاب، آذربایجان همواره پیش قدم بوده است.

آل هاشم با بیان اینکه اگر در جاهای دیگر شهید محراب وجود دارد، ما در تبریز دو شهید محراب داریم افزود: آذربایجان لشگر عاشورایی دارد که در زمان جنگ در جبهه های جنگ در ایثار و فداکاری نمونه بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: این چنین اظهار نظرهایی برای دنیا و آخرت ما منفعتی ندارد مواظب باشیم، گویش های محلی سرمایه های گرانقدری هستند و دشمن همواره در تلاش است با تفرقه انداختن بین قومیت ها و اقوام ایرانی است برای دنبال کردن اهداف خود می باشد، ما چرا به دشمنان بهانه بدهیم؟

گفتنی است وزیر آموزش و پرورش روز گذشته گفته بود: در برخی مناطق مشاهده شده است با زبان محلی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود که این موضوع بسیار خطرناک است زیرا بچه‌ها زبان محلی را در خانواده فرا می‌گیرند پس باید زبان رسمی کشور را در مدرسه بیاموزند!

انتهای پیام/