همکاری‌های بین بخشی ویژگی برجسته نمایشگاه ربع رشیدی است
همکاری‌های بین بخشی ویژگی برجسته نمایشگاه ربع رشیدی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: همکاری های بین بخشی ویژگی برجسته نمایشگاه ربع رشیدی است که در طول سالیان گذشته با همکاری تمامی متولیان امر محقق شده است.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در نخستین جلسه ستاد هماهنگی ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (RINOTEX2018) اظهار کرد: با تلاش دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه در طول سالیان متوالی امروز سامانه جامعی از اطلاعات فناوران استان و کشور در اختیار ما قرار گرفته است و امسال نیز برگزاری این رویداد بزرگ فناوری با قدرت ادامه می یابد.

وی، با اشاره به برگزاری این رویداد بزرگ فناوری در اوایل آبان ماه سال جاری اظهار کرد: این نمایشگاه در چهار بخش ایده فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری ،  فروش محصولات و خدمات دانش بنیان و نیازهای فناورانه برگزار می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به احصای نکات ضعف و قوت نمایشگاه های پیشین از طریق ارزیابی های تخصصی گفت: سال گذشته جهاددانشگاهی استان به صورت تخصصی اقدام به ارزیابی نمایشگاه داشت که در این بررسی ها مشخص شد که بیش از ۱۶ درصد از طرح های مورد بررسی در این ارزیابی به مرحله تجاری سازی رسیده اند.

وی از زون بندی های تخصصی این نمایشگاه نیز خبر داد و گفت: امسال مسئولیت زون های تخصصی به سازمان ها و در صورت امکان به دانشگاه ها واگذار می شود و این نهادها مسئول صفر تا صد این زون ها هستند و انتظار داریم با شناسایی طرف عرضه و تقاضا در بخش های تخصصی به هدف اصلی این نمایشگاه که تجاری سازی و ارتباط بین فناوران با یکدیگر با سرمایه گذاران ، صنعتگران و مدیران اجرایی مربوطه است دست یابیم.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری باید شرکت های دانش بنیان با تاکید بر تجاری سازی پای کار بیایند چرا که در این وضعیت واردات دیگر صرفه اقتصادی ندارد و صادرات می تواند به نفع تولید کنندگان باشد.

وی با اشاره به بازار ۸۰ میلیونی داخل کشور گفت: ما در کشور بازار بزرگی داریم و شرکت های دانش بنیان در وهله اول می توانند برای این بازار بزرگ برنامه ریزی کنند که بدون شک از نظر اقتصادی معقول خواهد بود.

انتهای پیام/