معاونت اجتماعی یکی از معاونت‎های بسیار تاثیرگذار در ناجا است
معاونت اجتماعی یکی از معاونت‎های بسیار تاثیرگذار در ناجا است

جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان‎شرقی، معاونت اجتماعی را یکی از معاونت های بسیار تاثیرگذار و کلیدی در ناجا عنوان و گفت: موفقیت پلیس در ماموریت ها در گرو توجه به سرمایه های اجتماعی و جلب مشارکت مردمی است.

به گزارش عصرتبریز، سردار علی محمدی در مراسم تکریم و معارفه معاون اجتماعی استان که با حضور سرهنگ مجید ردکا برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت،اظهار داشت: با تاسیس معاونت اجتماعی در ناجا تغییرات زیادی در نگرش و افکار عمومی جامعه نسبت به پلیس ایجاد شده و پلیس را از نگاه تهدید محور خارج و به پلیس خدمتگزار تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: گسترش و ایجاد امنیت تنها به نیروی انتظامی اختصاص ندارد بلکه وظیفه‌ای ملی است و تمامی آحاد مردم و نهادها هر کدام در برقراری امنیت جامعه سهمی دارند که باید با مشارکت، همدلی و تعامل این هدف را محقق کنیم.

سردار محمدی یادآور شد : معاونت اجتماعی با فعالیت در بخش هایی همچون ارتباطات رسانه ای ، آموزش همگانی و مشارکت اجتماعی ، مشاوره و مددکاری اجتماعی، برآورد اجتماعی و مستندات وحوزه هنری نقش پیشگیری از جرایم را به عنوان یک راهبرد در رویکرد جامعه محوری پلیس دنبال می کند .

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه معاونت اجتماعی یکی از معاونت های کلیدی و تاثیرگذار ناجا است، تصریح کرد: فراهم کردن مشارکت های مردمی و دستگاه ها در تولید امنیت، ارتقاء آگاهی های مردم با آموزش همگانی هشدار های انتظامی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم ، انجام مطالعات و پژوهش و شناخت علل جرایم در جامعه ، استفاده از هنر در نهادینه کردن فرهنگ خود کنترلی و مدیریت و استفاده از توان و ظرفیت رسانه ها در پیشبرد ماموریت های پلیس از فعالیت های پلیس در حوزه اجتماعی است.

انتهای پیام/