۸۵درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی فعال است
۸۵درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی فعال است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از فعال بودن بیش از ۸۵ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: فعال بودن این تعداد از واحدها نشان می‌دهد علیرغم تمام مشکلات فضا برای کسب‌وکار در استان فراهم است.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی آذربایجان شرقی طی نشستی مشترک با مدیران ارشد شهرستان شبستر و فعالان اقتصادی این منطقه اظهار کرد: همیشه مشکلات و جود داشته است اما بدون شک تولیدکننده واقعی در طول سالیان متمادی بارها از پس این مشکلات برآمده و امروز نیز با همراهی دولت و مردم خواهیم توانست از این شرایط حساس عبور کنیم.

وی نشست‌های رودررو با تولیدکنندگان و بررسی دقیق موردی مشکلات را ضروری دانست و گفت: باید مشکلات هر واحد به صورت دقیق و شفاف بررسی و نسبت به رفع آن در کمترین زمان ممکن اقدام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، حفظ اشتغال موجود و تلاش برای ایجاد اشتغال جدید در شرایط سخت اقتصادی را ایثار تولید کنندگان و صنعتگران استان عنوان کرد و گفت: شرایط فعلی باید سپاس گزار تمام فعالان عرصه اقتصادی و تولید کنندگان باشیم که توانسته اند با دل و جان برای توسعه اشتغال و تداوم فعالیت های اقتصادی با قدرت قدم بردارند.

جهانگیری، گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان افتخار بزرگی است، ما نیز با تمام توان در خدمت توسعه صنعت و تولید هستیم، برای این مهم هر روز با مسئولان اقتصادی استان جلسات مختلفی تشکیل می شود و از تمامی مدیران خواسته ایم تا بیشترین همکاری را با فعالان عرصه اقتصادی داشته باشند.

وی، توجه به مسائل زیست محیطی در شهرک های صنعتی را یادآور شد و گفت: فعالیت های صورت گرفته در شهرک های صنعتی استان قابل تقدیر است اما انتظار داریم اداره کل حفاظت محیط زیست نظارت بیشتری بر مقوله زیست محیطی این شهرک ها و بخصوص شهرک سرمایه گذاری خارجی داشته باشد.

وی شهرک سرمایه گذاری خارجی را یکی از شاخص ترین شهرک های صنعتی کشور برشمرد و افزود: جذب سرمایه گذاری خارجی کار آسانی نیست اما در این شهرک سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری ها توسط سرمایه گذاران خارجی انجام شده و این روند باید ادامه یابد.

انتهای پیام/