اهدا ۱۹۸ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‎شرقی
اهدا ۱۹۸ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‎شرقی

معاون حمایت و سلامت کميته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: ۱۹۸ سری جهیزیه از طریق مشارکت های مردمی در سه ماهه نخست امسال به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اهدا شده است.

به گزارش عصرتبریز، ابراهیم جعفری در تشریح این خبر، گفت: ۱۹۸ سری جهیزیه از طریق مشارکت های مردمی در سه ماهه نخست امسال به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اهداشده است.

وی بابیان اینکه برای تأمین این تعداد جهیزیه بیش از ۶۹۵ میلیون تومان هزینه شده است، افزود: از این مبلغ حدود ۱۹۲ میلیون تومان از طریق صدقات بوده و بقیه از محل اعتبارات دولتی تأمین‌شده است.

جعفری ادامه داد: بخشی از هزینه‌های تامین جهیزیه‌ها از محل اعتبارات دولتی و بخشی نیز با مشارکت خیران و مردم نیکوکار آذربایجان شرقی تهیه و در اختیار نوعروسان قرار می گیرد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: اکنون ۲۰۰ نوعروس در نوبت دریافت جهیزیه هستند که به همت خیران و مردم نیکوکار آذربایجان شرقی تأمین خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته دو هزار و ۴۵۱ سری جهیزیه با هزینه هفت میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان به نوعروسان نیازمند اهدا شد، افزود: برای تامین این تعداد جهیزیه چهار میلیارد تومان از طریق صدقات مردم و کمک های خیران و بقیه از طریق اعتبارات دولتی هزینه شده است.
وی به اهمیت کمک خیران استان آذربایجان شرقی در تهیه جهیزیه برای نوعروسان اشاره کرد و افزود: مشارکت مردم و خیران در تأمین جهیزیه، موجب ترویج فرهنگ ازدواج در بین جوانان و کمک به نیازمندان می‌شود.

جعفری با اشاره به اجرای طرح کوثر توسط کمیته امداد، بیان کرد: پرداخت کمک‌ هزینه تأمین جهیزیه و ازدواج به نوعروسان و فرزندان مددجویان باهدف ترویج سنت حسنه ازدواج و سبک زندگی اسلامی انجام می‌شود.

انتهای پیام/