استاندار آذربایجان شرقی تبدیل دانش به فناوری را یکی از نیازهای ضروری جامعه برشمرد و گفت: دانشگاه و صنعت با همکاری یکدیگر می‌توانند ارزش افزوده تولید کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در نشست مشترک با مدیران و اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی، با اشاره به بازدید خود از توانمندی‌های علمی و پژوهشی این دانشگاه و خوب توصیف کردن تجهیزات آزمایشگاهی و فضای فیزیکی آن، اظهار داشت: ارتباط این دانشگاه با بخش صنعت ارزشمند است و این ارتباط باید گسترش یابد.

وی با بیان اینکه در موضوع دانش‌بنیان دو بخش تولید علم و فناوری مطرح است، افزود: دانشی که در دانشگاه‌ها تولید می‌شود باید به فنّاوری و ثروت تبدیل شود که ارزش افزوده هم دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه ربع رشیدی باید بستری برای فعالیت‌های مختلف فناورانه باشد.

خدابخش با بیان اینکه امروز ما نباید نیازهای ۴۰ یا ۵۰ سال قبل را ادامه دهیم بلکه نیازهای روز را تأمین کنیم، گفت: جای آی‌تی و آی‌سی‌تی در این دانشگاه خالی است.

وی با اشاره به موضوع اینترنت اشیا و راه‌اندازی شهر هوشمند، خاطرنشان کرد: در حوزه شهر هوشمند خدمات بسیار وسیعی نیاز است که با همکاری صنعت و دانشگاه می‌توان آنها را پوشش داد و ضمن اینکه با استفاده از فناوری می‌توان جلوی اتلاف زمان و هزینه را نیز گرفت.

انتهای پیام/