تبریز می‎تواند الگوی کلانشهرهای کشور در موضوع مدیریت پسماند باشد
تبریز می‎تواند الگوی کلانشهرهای کشور در موضوع مدیریت پسماند باشد

فرماندار تبریز گفت: شهر تبریز به عنوان شهر اولین ها می تواند الگوی کلانشهرهای کشور در موضوع مدیریت پسماند باشد.

به گزارش عصرتبریز، علیار راستگو در بازدید از سازمان مدیریت پسماند شهرداری و مرکز دفن زباله شهر تبریز، گفت: مدیریت ۱۲۰۰ تن زباله در روز کار سخت و بزرگی است که به همت همکاران و نیروهای خدوم سازمان پسماند به خوبی انجام می شود.

وی افزود: شهر تبریز به عنوان شهر اولین ها می تواند الگوی کلانشهرهای کشور در موضوع مدیریت پسماند باشد.

راستگو با اشاره به اهمیت موضوع جمع آوری بموقع، حمل و دفن اصولی زباله های شهری عنوان کرد: مدیریت شیرآبه پسماندها از اساسی ترین کارها در زمینه حفاظت از محیط زیست است و شهروندان نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و با تفکیک از مبداء زباله ها قدم موثری در بهداشت و تمیزی شهر برداشته شود.

قرماندار تبریز ادامه داد: باید با روش های نوین و علمی در بحث مدیریت پسماند پیش برویم و از دانش و تکنولوژی روز دنیا مثل ایجاد نیروگاه های زباله سوز بهره گیریم.

وی افزود: اقدامات اولیه سازمان پسماند در زمینه احداث نیروگاه با شرکت های خارجی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مهمترین شاخص برای احداث چنین پروژه های بزرگی، بررسی توانمندی و نمونه های مشابه اجرا شده شرکت مجری پروژه می باشد.

فرماندار تبریز در این بازدید به صورت نمادین درختی در محوطه مرکز دفن زباله کاشت و از جنگلکاری های اطراف مجموعه توسط سازمان مدیریت پسماند که در بالا بردن کیفیت هوای منطقه موثر است، تقدیر کرد.

انتهای پیام/