دولت پروژه‌های نیمه‌تمام را تعیین تکلیف کند
دولت پروژه‌های نیمه‌تمام را تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار آن شد که وزارت ورزش و جوانان با همکاری سازمان برنامه و بودجه هر چه سریع‌تر پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی و ورزشی را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی از تعلل دولت در اتمام پروژه‌های فرهنگی و ورزشی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این پروژه‌ها سال‌ها به حال خود رها شده و بلاتکلیف باقی مانده‌اند؛ انتظار می‌رود وزارت ورزش و جوانان با همکاری سازمان برنامه و بودجه هر چه سریع‌تر آنان را تعیین تکلیف کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه برخی پروژه‌های فرهنگی و ورزشی توجیه اقتصادی ندارند، افزود: در مورد این پروژه‌ها توجیه اقتصادی مطرح نیست زیرا هدف از ایجاد  و ساخت آنها گسترش مراکز تفریحی بوده و نقش موثری در تامین و افزایش سلامت مردم ایفا می‌کنند.

توسعه مراکز ورزشی و تفریحی یکی از اهداف کلان کشور

وی توسعه مراکز ورزشی و تفریحی را یکی از اهداف کلان کشور دانست و ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه باید پروژه‌هایی  را که توجیه ورزشی و تربیتی ندارند و به اتمام آنها نیازی نیست، مشخص کند و مابقی را در اولویت پیگیری و تکمیل قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: پروژه‌هایی باید در اولویت اتمام قرار گیرند که نقش موثری در زندگی مردم دارند و کمبود آنها در زندگی مردم احساس می‌شود.

پروژه‌های ورزشی درآمدزا را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد

سعیدی در رابطه با واگذاری مدیریت پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی، گفت: پروژه‌های ورزشی درآمدزا را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد؛ البته بخش خصوصی از پروژه‌های ورزشی بدون درآمد به هیچ وجه استقبال نمی‌کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم ادامه داد: به هیچ وجه نباید مساله ورزش، آموزش و پرورش و نظام آموزشی کشور را به مسائل اقتصادی گره زد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ساخت پروژه‌های ورزشی به صورت عدالت‌محور و متوازن را در مناطق مختلف کشور ضروری دانست و گفت: این امر توسعه پایدار شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد؛ البته استان‌های محروم باید در اولویت اتمام پروژه های ورزشی و فرهنگی قرار گیرند.

انتهای پیام/