حجاج نباید پول‎های ایرانی را در بازارهای عربستان خرج کنند
حجاج نباید پول‎های ایرانی را در بازارهای عربستان خرج کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی که در داخل داریم، حجاج نباید پول های ایرانی را در بازار های عربستان خرج کنند و باید تنها دغدغه آنها در انجام مناسک حج حفظ اقتدار و عزت میهن عزیزمان باشد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلیمن سید محمدعلی آل‎هاشم در دیدار مدیران کاروان های حج و زیارت استان با بیان اینکه حج واقعی باید همراه با برائت از مشرکان و زمینه ساز وحدت و انسجام مسلمانان باشد، اظهار کرد: حج، مظهر وحدت و یکپارچگى است که در آن باید همگان درس تمرکز بر مشترکات و رفع اختلافات را فرا گیرند.

امام جمعه تبریز افزود: بیت‌الله‌الحرام، مکه، مدینه، عرفات، مشعر و منا بهترین مکان برای بیان عقیده و مواضع ملت‌های مسلمان است.

وی با بیان اینکه باید حجاج به ابعاد فردى، اجتماعى و روحى و بین‏‌المللى این فریضه‏‌ توجهی ویژه داشته باشند، گفت: اهتمام به نماز اول وقت و نمازهای جماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی، و پرهیز از بازارگردی توصیه من به همه حجاج عزیز است چرا که پالایش روح و دل و بهره‌مندی از فضائل بزرگ فریضه‌ی حج، مقدمه ا‌ی برای رسیدن به نتایج اجتماعی آن است.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی که در داخل داریم، حجاج نباید پول های ایرانی را در بازار های عربستان خرج کنند و باید تنها دغدغه آنها در انجام مناسک حج حفظ اقتدار و عزت میهن عزیزمان باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به حج سال و ۹۴ حادثه‌ی تلخ و خسارت‌بار سرزمین منا که کام حاجیان و ملّت های آنان را تلخ کرد، افزود: شهدای منا به سعادتی بزرگ دست یافته و در حریم امن و رعایت و رحمت الهی آرمیده‌اند اما یاد و خاطره شهدای منا بیانگر این است که حکام سعودی در عمل به تعهّد و ادای مسئولیّت خود نباید کوتاهی داشته باشند.

آل هاشم در این دیدار با بیان اینکه حج باید تامین کننده منافع تمام مسلمانان باشد؛ بیان کرد: حج به صورت طبیعی برطرف کردن مشکلات مسلمانان بوده و بهترین جایی است که موازین مسلمانان باید در آن بیان شود.

انتهای پیام/