مهم‌ترین اقدام رسانه‌ای تبیین درست حجاب و عفاف بدون توجه به جنسیت است/ رسانه‌ها از متولیان حجاب مطالبه گری کنند
مهم‌ترین اقدام رسانه‌ای تبیین درست حجاب و عفاف بدون توجه به جنسیت است/ رسانه‌ها از متولیان حجاب مطالبه گری کنند

مسئول امور بانوان بسیج رسانه آذربایجان‎شرقی گفت: مهم‌ترین اقدام رسانه‌ای تبیین درست حجاب و عفاف بدون توجه به جنسیت است امری که به غلط تصور می‌شود تنها به زنان جامعه مربوط است.

به گزارش عصرتبریز، رویا سلمانی در نشست هم اندیشی حجاب، رسانه و فضای مجازی که ظهر امروز در تبریز برگزار شد،اظهار داشت: در حالی وارد چهارمین دهه از انقلاب اسلامی می‌شویم که حجاب و عفاف به یکی از چالش‌های مسئله برانگیز نظام مبدل شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر عدم وجود مدیریت رسانه‌ای منجر به گره خوردن این مسئله با کارآمدی نظام در سایر حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی گردیده است.

مسئول امور بانوان بسیج رسانه استان گفت: ایجاد خوانش‌های جدید در حوزه رسانه به ویژه فضای محازی مجالی برای فرصت طلبان باز کرده تا با راه‌اندازی نمایش‌های مضحک و ضد ارزشی چون چهارشنبه‌های سفید یا دختران خیابان انقلاب اهداف خود را پیش برند، نمایش‌هایی که آبشخور یکسان دارند و عموما برای اخذ مجوز پناهندگی به راه می‌افتند.

وی اذعان داشت: در این بین رسانه‌های انقلابی به نظر می‌رسد نتوانسته‌اند کارایی شایسته در حوزه جریان‌سازی و پیش دستی در این زمنیه داشته باشند و صرفا به کارهای روتین و گاها تکراری بسنده شده است.

این فعال حوزه خبر با اشاره به دستاوردهای نشست امروز خاطر نشان کرد: رسالت نخست اصحاب رسانه پرداخت ویژه به زنان است، با معرفی زنان کارآفرین، ورزشکار، هنرمند و… می‌توانند نسبت به تقویت خودباوری در میان دختران جوان و معرفی الگوی مناسب پیشگام باشند.

سلمانی افزود: از سوی دیگر با مطالبه‌گری از دستگاه‌های متولی در حوزه حجاب و عفاف می‌توان بسیاری از مشکلات این حوزه را به جالش کشیده و راه‌کارهای موثر و عملی برای پاسخ به آنها یافت.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اقدام رسانه‌ای تبیین درست حجاب و عفاف بدون توجه به جنسیت است امری که به غلط تصور می‌شود تنها به زنان جامعه مربوط است.

مسئول امور بانوان بسیج رسانه تاکید کرد: در همین راستا هیئت اندیشه ورز بانوان فعال حوزه رسانه جهت واکاوی و تبیین موضوعات مرتبط با حوزه زنان در بسیج رسانه استان راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/