تازه‌ترین رتبه بندی جهانی کشورها از وضعیت اینترنت، از رتبه ۱۴۷ ایران در میان ۲۰۰ کشور از حیث سرعت دانلود اینترنت پهن باند و جایگاه ۹۸ درمیان ۱۱۴ کشور از نظر سرعت دانلود اینترنت موبایل حکایت دارد. به گزارش مهر، آخرین وضعیت اینترنت در کشورها که از سوی سایت نت ایندکس منتشر شده ،توسط وزارت […]

تازه‌ترین رتبه بندی جهانی کشورها از وضعیت اینترنت، از رتبه ۱۴۷ ایران در میان ۲۰۰ کشور از حیث سرعت دانلود اینترنت پهن باند و جایگاه ۹۸ درمیان ۱۱۴ کشور از نظر سرعت دانلود اینترنت موبایل حکایت دارد.

به گزارش مهر، آخرین وضعیت اینترنت در کشورها که از سوی سایت نت ایندکس منتشر شده ،توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد.

 

سرعت دانلود در ایران پایین تر از متوسط جهانی

طبق این آمار سرعت دانلود پهن باند به طور متوسط در جهان ۲۳ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود پهن باند نیز به طور متوسط ۱۰٫۷ مگابیت بر ثانیه است و براساس این آمار کاربران پهن باند به ازای دریافت هر مگابیت بر ثانیه، ۵٫۲۴ دلار پرداخت می‌کنند. همچنین متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان ۱۲٫۲ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل ۵مگابیت بر ثانیه است.نت ایندکس سرعت متوسط دانلود کاربران خانگی اینترنت در ایران را ۵٫۶ مگابیت بر ثانیه اعلام کرده است .طبق همین آمار، متوسط سرعت آپلود در ایران ۳٫۵ مگابیت بر ثانیه و متوسط قیمت اینترنت در ایران ۵٫۹۵ دلار به ازای هر مگابیت بر ثانیه است؛ درهمین حال متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۴مگابیت بر ثانیه و همچنین سرعت آپلود اینترنت موبایل در ایران ۱٫۴ مگابیت بر ثانیه است.

 

رتبه ۱۴۷ ایران در سرعت دانلود باندپهن؛ پایین تر از عراق و بوتان

ایران در رتبه بندی سرعت دانلود پهن باند در جهان، در رتبه ۱۴۷ در میان ۲۰۰ کشور قرار دارد؛ که بر این اساس ایران در این رتبه بندی پایین تر از عراق، بوتان، مراکش و بالاتر از ساحل عاج، نیجریه، کاستاریکا و لیبی قرارگرفته است.در این رتبه بندی سنگاپور با متوسط سرعت دانلود ۱۱۹٫۲۳ مگابیت بر ثانیه در رتبه اول قرار گرفته است. در رتبه بندی سرعت آپلود نیز ایران در جایگاه ۱۲۸ در میان ۲۰۰ کشور قرار دارد. در رتبه بندی سرعت آپلود هم سنگاپور در صدر است. متوسط سرعت آپلود در سنگاپور ۹۸٫۰۳ مگابیت بر ثانیه است.

 

رتبه ۹۸ ایران در دانلود اینترنت موبایل

در رتبه بندی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ایران در جایگاه ۹۸ در میان ۱۱۴ کشور قرار دارد، مصر، بوسنی و اندونزی در این رده بندی از ایران بالاتر هستند و پاکستان، هند، لائوس و تونس پایین تر از ایران قرار دارند. رتبه نخست این رده بندی در اختیار نیوزیلند، با سرعت دانلود اینترنت موبایل ۲۶٫۵۵ مگابیت بر ثانیه است.در رتبه بندی سرعت آپلود اینترنت موبایل در جهان نیز، ایران در جایگاه ۹۶ از بین ۱۱۴ کشور قرار دارد. جایگاه اول در این رده بندی در اختیار دانمارک با سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۱٫۶۶ مگابیت بر ثانیه است.ایران در رتبه بندی قیمت اینترنت به ازای دلار بر مگابیت بر ثانیه، در جایگاه ۴۶ قرار داردو تنها ۱۶ پله با انتهای رتبه بندی فاصله دارد.در ابتدای رتبه بندی بلغارستان با قیمت اینترنت ۰٫۴۳ دلار بر مگابیت بر ثانیه عنوان ارزان‌ترین اینترنت در دنیا را گرفته است. در انتهای جدول رتبه بندی آفریقای جنوبی به عنوان دارنده گران‌ترین اینترنت دنیا شناخته می‌شود. اینترنت در آفریقای جنوبی به ازای هر مگابیت بر ثانیه ۱۹٫۰۶ دلار است. در ۲۷ کشور ابتدایی این فهرست، قیمت اینترنت کمتر از ۳ دلار، یعنی حداقل نصف قیمت اینترنت در ایران است.