ضرورت استقلال مجتمع مس سونگون و راه اندازی صنایع پایین دستی مس در ورزقان
ضرورت استقلال مجتمع مس سونگون و راه اندازی صنایع پایین دستی مس در ورزقان

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم استقلال مجتمع مس سونگون و راه اندازی صنایع پایین دستی مس در ورزقان تاکید و گفت: در اجرای طرح های توسعه‎ای تاکید داریم که مس سونگون باید استقلال داشته باشد.

به گزارش عصرتبریز، رضا رحمانی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در تبریز، اظهار کرد: زمانی که قانون بهبود فضای کسب و کار تصویب می شد متخصصان بر این عقیده بودند که این قانون از زمان جلوتر است ولی غافل از اینکه قانون بهبود فضای کسب و کار می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت متناسب با شرایط اقتصادی کشور برنامه های اولویت دار را در دستور کار قرار داده است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ارتباط نزدیک صنعتگران با سیاست گذاران و تصمیم گیران را راهکاری برای عبور از گردنه مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: هر جایی که با هم بودیم و اتحاد و انجسام خودمان را حفظ کرده ایم موفق شده ایم و اکنون نیز با حفظ اتحاد و انسجام می توانیم بر تمامی مشکلات غلبه کنیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۵ میلیارد تومانی به زمین شهرک صنعتی چرم تبریز در جریان سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: یکی دیگر از اهداف و برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالجاری نوسازی ۱۰۰ هزار واحد تولیدی و ۱۰ هزار واحد صنعتی در کشور است.

وی همچنین از پیش بینی اعتبار ۶۰ هزار میلیارد تومانی از محل تبصرههای ۶ و ۱۸ در جهت اشتغال زایی در کشور خبر داد و یادآور شد: علاوه بر این اعتبار، بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی برای تقویت حوزه صادرات کشور در نظر گرفته ایم.

رحمانی بر لزوم استقلال مجتمع مس سونگون و راه اندازی صنایع پایین دستی مس در ورزقان تاکید و خاطرنشان کرد: در اجرای طرح های توسعه ای مس سونگون صرفاً به تولید کاتد مس بسنده نمی کنیم بلکه تاکید داریم که مس سونگون باید استقلال داشته باشد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به شرکتی که قرار است کارخانه ذوب مس مجتمع مس سونگون را احداث کند توصیه کردیم که ابتدا اسید را راه‎اندازی کند لذا اگر اینگونه عمل نکند عوابقی که در پی آن وجود دارد افزایش خواهد یافت چراکه هدف ما حفظ محیط زیست است.

انتهای پیام/