تجار و بازرگانان واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند را بر خود حرام کنند
تجار و بازرگانان واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند را بر خود حرام کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی گفت: برای مقابله با توطئه های اقتصادی دشمنان باید زیاده روی ها و ول خرجی را از زندگی هایمان حذف کنیم و تجار و بازرگانانی که با خارج از مرز ها کار می‎کنند واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند را بر خود حرام کنند.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی آل هاشم شامگاه پنجشنبه در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن با بیان اینکه امروز کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، اظهار کرد: برای مقابله با توطئه اقتصادی دشمن وظیفه داریم که جلوی اسراف را بگیریم.

وی افزود: توده مردم باید مسئله زیادی روی در مصرف و ولخرجی را مورد توجه قرار دهند که البته این موضوع به نفع کشور است که از هدر دادن منابع کشور در محیط های شخصی و اجتماعی اجتناب کنیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه نقدینگی باید در اختیار تولید باشد، یادآور شد: آن کسانی که دارای امکانات مالی هستند و نقدینگی زیادی دارند، باید به سمت تولید هدایت شوند تا چرخ زندگی مردم بچرخد. البته باید زمینه این کار را هم فراهم کنیم و با بر طرف کردن مشکلات صنعتگران نقدینگی به سوی تولید سرازیر شود.

آل هاشم تصریح کرد: در این شرایط باید بانک های کشور به میدان بیایند، و با تسهیلات کم بهره فضای کسب و کار را رونق بخشیده و چرخ های تولید را به حرکت دربیاورند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎ شرقی خطاب به تجار و بازرگانانی که با خارج از مرز ها کار می‎کنند، گفت: کسانی که دست در تجارت و بازرگانی دارند، مراقبت کنند تا کالایی را که در داخل تولید می شود و چیزی که نیاز مردم نیست را وارد نکنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به ضرورت اجرای پروژه ذوب در مجتمع مس سونگون، بیان کرد: در سفری به ورزقان و بازدید از مجتمع مس سونگون اصرار داشتیم که پروژه ذوب را از نزدیک ببینیم که تمایلی وجود نداشت اما بلاخره موفق شدیم.

آل هاشم افزود: طی چند سال گذشته به این پروژه هزینه های زیادی صرف شده بود اما به بهانه اینکه اجرای پروژه ذوب در مجتمع مس سونگون مشکل زیست محیطی دارد اتمام آن با اما و اگرهایی همراه بود این درحالیست که با تکنولوژی های روز می‎توان از اثرات زیست محیطی آن پیشگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎ شرقی ادامه داد: متاسفانه به دلیل خام فروشی مس آذربایجان‎شرقی از برکات مس سونگون محروم شده است اما در سفر اخیر هیات دولت پروژه ذوب این مجتمع را پیگیری کردیم و ان شا الله به نتیجه می‎رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی های صورت گرفته با سازمان صنعت، معدن و تجارت مقرر شده است هر ماه از یک کارخانه در حوزه های مختلف صنعتی بازدید کنیم و مشکلات را با کمک مسئولان استان و نمایندگان مجلس پیگیری و برطرف کنیم.

انتهای پیام/