آقای زنوزی! لطفا نیم نگاهی هم به گسترش داشته باشید
آقای زنوزی! لطفا نیم نگاهی هم به گسترش داشته باشید

بلاتکلیفی طولانی مدت باشگاه گسترش فولاد، نارضایتی مدیرعامل این باشگاه را نیز به همراه داشته است.

به گزارش عصرتبریز، پس از واگذاری باشگاه تراکتورسازی تبریز به محمدرضا زنوزی، باشگاه گسترش فولاد تبریز که سال هاست تحت تملک زنوزی قرار دارد، با یک بحران بزرگ روبرو شد. طبق قانون، زنوزی نمی تواند همزمان دو باشگاه لیگ برتری گسترش فولاد و تراکتورسازی را مالکیت کند. بیش از یک ماه است که پروسه واگذاری باشگاه گسترش فولاد کلید خورده است. در همین اوضاع چندین بار شاهد انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد آینده گسترش فولاد بودیم. بعضا از قطعی شدن فروش گسترش خبر داده شده و بعضا نیز شاهد انتشار اخباری مبنی بر ادامه فعالیت گسترش به منوال قبل بودیم. تمامی این اخبار در حد گمانه زنی هستند و هنوز هیچ اتفاق رسمی در این خصوص انجام نشده است.

بازیکنان و کادر فنی گسترش فولاد در شرایطی که کمتر از یک ماه به آغاز رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران باقی مانده، هنوز تکلیف خود را نمی دانند. همین بلاتکلیفی باعث شد تا چند تن از بازیکنان گسترش فولاد همچون پیمان بابایی، مسیح زاهدی، سید احمد موسوی و کورش ملکی عطای حضور در این تیم را به لقایش بخشیده و از جمع آبی ها جدا شوند. همین اتفاق نیز حواشی زیادی به دنبال داشت و گسترشی ها اقدام بازیکنان یاد شده را غیر قانونی می دانستند. در شرایط موجود اما اقدام بازیکنانی که قرارداد خود را فسخ کرده اند شاید در عمل چندان هم غیر قابل توجیه نباشد چرا که هنوز مشخص نیست که بازیکنان گسترش در لیگ هجدهم چه شرایطی خواهند داشت. آنها حتی اردوی پیش فصل شان نیز انجام نشد و پروسه آماده سازی شان نیز با حواشی بسیاری روبرو شده است. فیروز کریمی، سرمربی گسترش فولاد یکی از کسانی است که تا کنون مصاحبه ای انجام نداده اما منابع آگاه خبر می دهند که او به شدت از وضعیت تیمش نگران و ناراضی است.

بی شک در شرایط فعلی، تمام تمرکز زنوزی روی تراکتورسازی است. این موضوع چندان هم موضوع غیر عادی نیست. ولی بایستی مالک گسترشی ها فکری هم به حال این باشگاه بکند. گسترش فولاد سال هاست که در لیگ برتر به عنوان یک تیم خصوصی موفق جایگاهی محکم برای خود به دست آورده است. جای بسی تاسف خواهد داشت اگر شاهد از دست رفتن سهمیه این باشگاه موفق در تبریز باشیم. هوشنگ نصیرزاده، مالک باشگاه گسترش فولاد در آخرین اظهارات خود در مورد شرایط باشگاه به رادیو شهر تهران گفت: «با توجه به شرایط باشگاه جلسات متعددی مبنی بر واگذاری باشگاه گسترش فولاد تبریز به یک مالک جدید برگزار شد. با توجه به اینکه تمام تمرکز مالک گسترش روی تیم تراکتورسازی تبریز است احتمال واگذاری باشگاه بسیار زیاد است حتی جلسه ای با مالکین نفت تهران برای واگذاری برگزار شد اما با توجه به صحبت های انجام شده توافقی صورت نگرفت. در همین خصوص باشگاه گسترش فولاد تبریز باید به فرد دیگری واگذار شود به غیر از بستگان مالک این باشگاه. مطمئناً موارد بررسی خواهد شد و به زودی مالک جدید گسترش انتخاب خواهد شد.»

نصیرزاده که از صحبت هایش به خوبی می توان نارضایتی از شرایط فعلی را درک کرد، ادامه داد: «معمولاً ایرانی ها عادت کرده اند به اینکه تا دقیقه ۹۰ کار خودشان را انجام بدهند از اراده من خارج است چرا که من نمی توانم در خصوص واگذاری باشگاه تصمیماتی بگیرم من مدیرعامل هستم و عضو هیأت مدیره باشگاه و فقط می تواند تصمیمات را اجرا کنم.»

در شرایط فعلی و طبق اظهارت نصیرزاده، همه چیز به تصمیمات زنوزی بستگی دارد. طبق صحبت های مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد، مالک این باشگاه بایستی هر چه سریع تر تصمیم نهایی را در مورد آینده گسترش اتخاذ کند. زنوزی که به شدت درگیر نقل و انتقالات تراکتورسازی است، به تازگی با واگذاری ماشین سازی به رسول خطیبی که اتفاقی پر حاشیه بود، قصد در کم کردن فشار کاری خود داشت که به نظر می رسد چندان هم موفق نبود. گسترش فولاد دیگر فشار کاری بزرگ زنوزی به شمار می رود. زنوزی که با گسترش به فوتبال ایران معرفی شد و سپس محبوب هواداران فوتبال آذربایجان شد نباید به راحتی قید باشگاهی را بزند که تنها باشگاه خصوصی موفق کشور به شمار می رود. حذف سهمیه گسترش برای تبریز یعنی تک تیمی شدن این شهر بزرگ در لیگ برتر فوتبال ایران که به هیچ عنوان نمی تواند اتفاقی میمون به شمار برود.

انتهای پیام/