واکنش امام جمعه اردبیل به اظهارات وزیر آموزش و پرورش/ دولت‎مردان به آنچه که در حیطه تخصص آنها نیست وارد نشوند
واکنش امام جمعه اردبیل به اظهارات وزیر آموزش و پرورش/ دولت‎مردان به آنچه که در حیطه تخصص آنها نیست وارد نشوند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش، گفت: دولت‌مردان را دعوت می‌کنیم حساب شده حرف بزنند و به آنچه که در حیطه تخصص آنها نیست وارد نشوند.

به گزارش عصرتبریز، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش در خصوص زبان مادری یادآور شد: خداوند در شمارش آیات خود، زبان‎ها را جزو آیات الهی معرفی می‎کند و چنانچه هرکس در شکل‎گیری زبان‎ها دقت و تحقیق کرده در نهایت به خداوند رسیده است و غیر از دخالت مستقیم خداوندی، امکان شکل‎گیری زبانها و تعدد و تشعب آنها وجود ندارد.

وی متذکر شد: تمام زبان‎ ها هم محترم هستند و هم لازم الحفظ. زبان های مادری و زبان های بومی علاوه بر اینکه عامل تفهیم و تفهم و عامل انتقال عواطف هستند، آیات الهی هستند و هرکس با اینها به مقابله برخیزد با خدا به مقابله برخاسته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه متاسفانه وزیر آموزش و پرورش این هفته نسبت به زبان های مادری این خبط را مرتکب شد و سوژه بزرگی به دست معاندان داد، عنوان کرد: ما ضمن مخالفت با این اظهارات، دولت‎مردان را دعوت می‎کنیم حساب شده حرف بزنند و به آنچه که در حیطه تخصص آنها نیست وارد نشوند.

انتهای پیام/