اتمام بازسازی خانه پدری استاد شهریار
اتمام بازسازی خانه پدری استاد شهریار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از اتمام بازسازی خانه پدری استاد شهریار در روستای خشکناب خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی آبدار ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: خانه پدری استاد شهریار که در روستای خشکناب بخش تیکمه داش، شهرستان بستان آباد واقع شده است بر اثر گذشت زمان و عدم استفاده به صورت کامل تخریب شده بود که با پیگیری دوستاران شعر و ادب آذربایجان و منطقه، بازسازی این مکان در دستور کار قرار گرفت.

آبدار افزود: طرح بازسازی این خانه تاریخی با الهام از ساختار ، نقشه و روابط فضائی حاکم بر خانه های روستایی آن آماده و اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه عملیات اجرائی این پروژه پس از محوطه سازی به پایان خواهد رسید، اظهار کرد: با اتمام بازسازی خانه، در فاز دوم این پروژه عملیات محوطه سازی در حال اجرا است.

آبدار با بیان اینکه تکمیل محوطه سازی این مکان نیازمند تملک اراضی جنوب شرقی منطقه است، اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز به منظور تملک اراضی موجود در ضلع جنوب شرقی بنا، این مجموعه در اختیار علاقه مندان و عموم گردشگران داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/