قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » استاندار آذربایجان غربی: ۲۶۰ میلیارد تومان بودجه برای احیای دریاچه ارومیه به استان ابلاغ شد

عصر تبریز: سعادت: ۲۶۰ میلیارد تومان بودجه برای احیای دریاچه ارومیه به استان ابلاغ شده و پروژه های مورد نظر هر یک از سازمان های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و آب منطقه ای استان تعریف شده و زیر نظر سازمان برنامه و بودجه در حال اجراست.
به گزارش خبرگزاری برنا از ارومیه؛ استاندار آذربایجان غربی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن که بعد از ۴۰ روز همزمان با روز ملی صنایع کوچک با حضور معاون صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت و صاحبان تولید و نمایندگان مردم ارومیه برگزار شد در واکنش به برخی از حاشیه پردازی و جوسازی ها در خصوص عملکرد دولت در خصوص روند هزینه کرد اعتبارات دریاچه ارومیه، انتقاد از وزیر امور اقتصادی و دارایی و چند نکته مهم دیگر ضمن تشکر از منتقدین گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان بودجه برای احیای دریاچه ارومیه به استان ابلاغ شده و پروژه های مورد نظر هر یک از سازمان های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و آب منطقه ای استان تعریف شده و زیر نظر سازمان برنامه و بودجه در حال اجراست.
سعادت به عنوان نمونه به یکی از پروژه های در حال اجرای برای احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه های اصلی احیای دریاچه ارومیه لایروبی رودخانه ها و انتقال آب به بدنه اصلی دریاچه بوده که اقدامات لایه روبی و وصل کردن زرینه رود به سیمینه رود توسط کانال در دست اجراست.
او ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۶۲ دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک دستگاه های اجرایی و پیمانکاران مشغول اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هستند و جهاد کشاورزی هم ۱۵ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در دست اجرا دارد.
وی ادامه داد: حدود ۳ میلیارد تومان برای اجرای اقدامات فرهنگی و تبلیغی در راستای احیای دریاچه ارومیه به استانداری ابلاغ شده و با مجموعه های بخش خصوصی و تشکل های مردمی در راستای فرهنگ سازی قرار داد عقد شده است.
سعادت گفت: همچنین در زمینه احیای دریاچه ارومیه با دهیاران و اعضای شوراها شهرستان های ارومیه، سلماس، مهاباد و نقده نشست تخصصی و جلسات متعددی برگزار شد و مشکلات و تبعات مربوطه از قبل خشکی دریاچه مطرح شده و مردم نسبت به این مهم حساس شده اند.
استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: در راستای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی احیای دریاچه ارومیه اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده و امید است موجب احیای هر چه سریع تر دریاچه شود.
با سابقه ترین استاندار کشور در ادامه در واکنش به انتقادات برخی از نمایندگان درخصوص عملکرد وزیر امور اقتصادی و دارایی هم گفت: آقای طیب نیا با بیشترین رای از مجلس محترم رای اعتماد گرفت و این مساله نشانگر دقت و ظرافت مجلس به حل مشکل اقتصادی بود که به خوبی در دستور کار قرا گرفت.
وی گفت: دولت تدبیر و امید اقدامات برجسته و شاخصی انجام داده که از جمله اقدامات آن می توان به سیاست های درمانی در حوزه سلامت؛ تفاهم نامه و توافق هسته ای و کنترل و کاهش تورم و در دستور کار قرار دادن مشکلات اقتصادی اشاره کرد.
استاندارآذربایجان غربی گفت: در سال های اخیر تحت فشار های درمانی قرار داشتند و خوشبختانه با اجرای سیاست های سلامت مردم در حال حاضر در آسایش بوده و هیچ بیماری به خاطر مشکلات مالی پشت درهای بیمارستان معطل نمی ماند.
سعادت افزود: انتظار رفع موانع تولید را در کوتاه ترین زمان ممکن را داریم و در این راستا باید با فشا های مجلس و همت دولت سیستم بانکی که عمده ترین مشکل بخش تولید است اصلاح شود.
وی ادامه داد: در تمام دنیا بانک ها دربخش تولید سرمایه گذاری می کنند اما متاسفانه در حال حاضر بانک ها از گردونه سرمایه گذاری خارج و منابعشان بلوکه شده است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: نه نماینده هستم که تبلیغ کنم و نه قصد ورود به مسائل و برنامه های سیاسی دارم ولی بی انصافی است در حق دولتی که در صدد حل این همه مشکل در کشور است سنگ اندازی شود.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی براینکه صنعت گران، کارآفرینان و تجار جهادگران عرصه اقتصادی هستند اظهار کرد: بر دستان جهاد گران عرصه اقتصادی بوسه می زنیم چرا که با وجود شرایط سخت اقتصادی ایستادگی کردند و با سرمایه گذاری خود در اقتصاد و اشتغال استان تاثیر گذار بودند.
استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه در سال های گذشته نبود سردخانه و صنایع تبدیلی از عمده مشکلات استان بود و بیشتر محصولات کشاورزی از بین می رفت که با سرمایه گذاری این جهادگران شاهد رونق کشاورزی و اشتغال در استان شدیم.
سعادت تصریح کرد: در بخش معدن در آینده شاهد خبرهای خوبی خواهیم بود چرا که با انجام اقدامات وزارت صنعت و معدن درراستای عقد قرار داد با سازمان زمین شناسی و انجام نقشه برداری های معدنی شاهد بهره وری بیشتر از پتاسیل های معدنی دراستان خواهیم بود.
او بر لزوم توسعه بخش صنعت و معدن و ارتقای بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: امید است شاهد رشد و توسعه تولید در بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن باشیم.
وی ادامه داد: افق را روشن می بینیم و متعهدیم که نسبت به ایجاد زیر ساخت های لازم تولید در تمام حوزه ها حمایت های لازمه را داشته باشیم.
استاندار آذربایجان غربی در ادامه با خنده خطاب به نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس که یکی از منتقدین دولت است؛ گفت : آقای قاضی پور وعده داده بودند اگر اقتصاد کشور رونق یافته و تورم کاهش یابد دست آقای روحانی را ببوسد و امیدوارم ایشان به وعده و قولش عمل کند.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی