معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان‌شرقی گفت: مردم نیکوکار استان در سه ماهه نخست سال جاری شش میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش عصرتبریز، بهروز شریف با اعلام این مطلب، اظهار کرد: مردم نیکوکار این استان در سه ماهه نخست سال جاری شش میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۹۷ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۹۱۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شد، افزود: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در سه ماهه نخست امسال ۹۱ درصد برای امور محرومان و ۹ درصد به پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.

شریف بابیان اینکه دو هزار و ۶۶۲ هزار عامل افتخاری و ۴۱۳ مبلغ زکات در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، افزود: در سه ماهه نخست امسال از هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در استان، کشاورزان هزار و ۲۵ روستا، زکات خود را به دبیرخانه شورای زکات استان پرداخت کردند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه از زکات جمع‌آوری‌شده در سه ماهه نخست سال جاری برای بیش از ۲۳ هزار خانوار نیازمند کمک‌ معیشت پرداخت‌ شده است، گفت: همچنین در این مدت کمک جهیزیه ۴۰ نوعروس، هزینه تحصیل ۲۰ دانش‌آموز تأمین و به ۱۴۳ بیمار نیازمند هزینه درمانی پرداخت‌شده است.

وی افزود: در سال جاری برای ساخت مسکن ۱۹ خانوار نیازمند استان آذربایجان شرقی کمک شده و واحد مسکونی ۷۳ خانوار نیز تعمیر شده است.

شریف بیان کرد: باغداران و کشاورزان این استان در کنار زکات واجب، بیش از یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون تومان زکات مستحبی در قالب ثمره و شجره طیبه برای محصولات سیب‌درختی، هلو، زردآلو، پیاز، سیب‌زمینی، هویج و سایر محصولات زراعی و باغی به کمیته امداد اهدا کرده‌اند.

وی عنوان کرد: در سه ماهه نخست امسال ۱۷ پروژه عمرانی عام‌المنفعه از جمله مسجد، غسال‌خانه و حسینیه با هزینه‌ای بیش از ۵۴۹ میلیون تومان ساخته‌شده است.

انتهای پیام/