پروژه مترو تبریز با مشکلات مالی مواجه است/ بهره‌برداری از خط یک مترو تا پایان سال ۹۷
پروژه مترو تبریز با مشکلات مالی مواجه است/ بهره‌برداری از خط یک مترو تا پایان سال ۹۷

شهردار تبریز با بیان اینکه پروژه متروی تبریز با مشکلات مالی مواجه است، گفت: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده در اواخر سال ۹۷ تمام خط یک مترو را به پایان خواهیم رساند.

ایرج شهین باهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر در مورد روند پیشرفت پروژه‌های متروی تبریز، اظهار داشت: در حال دنبال کردن برنامه‌ریزی های انجام شده پروژه متروی تبریز هستیم اما متاسفانه در بحث مالی مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: پنجاه درصد از پروژه متروی تبریز سهم دولت و پنجاه درصد دیگر سهم شهرداری است به تبع آن باید از دولت تضمین یا سهم گرفته شود تا در شهرداری طرح فروش اوراق را تایید و شروع کنیم.

شهردار کلانشهر تبریز در مورد خط یک متروی تبریز، عنوان کرد: اگر فروش اوراق و تامین مالی توسط شهرداری صورت پذیرد پیش‌بینی می‌شود تا اواخر سال ۹۷ خط یک مترو تبریز در حد حمل‌ونقل شروع به کار کند.

شهین باهر از برنامه‌ریزی خط دوم مترو برای سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با تامین فاینانس، پیشرفت رو به جلویی را در این خط شاهد هستیم بطوریکه یک تی‌بی‌ام(دستگاه حفاری مترو) از خیابان دامپزشکی تمام شده و به طرف خیابان قدس در حال حرکت است و تی‌بی‌ام دیگری که پیمانکار تهیه کرده، ماه آینده از شهرک باغمیشه عملیات حفاری را آغاز خواهد کرد.

وی در پایان خطرنشان کرد: در کنار این حفاری‌ها، حدود هشت ایستگاه نیز در حال احداث است تا بتوانیم طبق برنامه‌ریزی های انجام شده در اواخر سال ۹۹ و در کمترین زمان ممکن تمام خط یک را به پایان رسانده و بهره برداری کامل انجام دهیم و در خط دو نیز از شهرک باغمیشه تا محدوده بازار را به سرانجام مطلوب رسانیم.

انتهای پیام/