نهادها و نیروهای مسلح موظف به استفاده از کالای تولید داخل هستند
نهادها و نیروهای مسلح موظف به استفاده از کالای تولید داخل هستند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همه دستگاه ها، نهادها و نیروهای مسلح موظف و مصمم به استفاده از کالای تولید داخلی هستند.

به گزارش عصرتبریز، امیر سرتیپ علی حاتمی صبح شنبه در بازدید از چندین واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک زنجان با بیان اینکه استفاده از کالای تولید داخل یکی از مهمترین و اساسی ترین رویکردهای دولت است، اظهار کرد: پس از تدبیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در خصوص استفاده از کالای تولید داخل، مجموعه دولت اقدامات مهمی را در زمینه استفاده از کالای داخلی انجام دادند.

وی به اشاره به اقدامات صورت گرفته در مجموعه دولت و ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه حمایت و استفاده از کالای داخلی، ادامه داد: مجموعه دولت موظف شد به مفهوم عام کالای ایرانی مصرف کند و در حد بسیار خوبی این کار اجرا شده است.

حاتمی متذکر شد: در مجموعه نیروهای مسلح نیز همه فروشگاه ها و اماکن زیرمجموعه این نهاد از کالاهای ایرانی استفاده می کنند و کالای ایرانی به فروش می رسد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دولت مصمم به رفع چالش ها و مشکلات حوزه تولید است، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را از برنامه های ویژه دولت عنوان کرد و افزود: طی سالهای اخیر و همچنین امسال تسهیلات خوبی به واحدهای تولیدی که متقاضی دریافت تسهیلات بوده اند، پرداخت شده است.

امیر حاتمی با بیان اینکه روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با تمام توان تداوم خواهد داشت، افزود: امروز پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در کل کشور شتاب گرفته و این امر جهادی ترین و انقلابی ترین کار برای کشور است و تمام توان خود را در این زمینه به کار خواهیم گرفت.

وی در ادامه به وضعیت اهدای طرح اقتصاد مقاومتی در استان زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه فعالیت های صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی روند خوبی در استان داشته است، افزود: اقدامات انجام شده در استان زنجان در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی روند خوبی داشته و تاکنون توانسته است بسیاری از چالش های حوزه تولید در استان را رفع کند.

وزیر دفاع همچنین با اشاره به بازدید خود از چند واحد تولیدی در سطح شهرک صنعتی شماره یک استان زنجان گفت: خوشبختانه شرکت هایی که مورد بازدید قرار گرفتند، واحدهای پویا و توانمندی هستند. هرچند برخی مشکلات در زمینه اعتبارات و دریافت تسهیلات دارند که برنامه ریزی هایی برای پرداخت تسهیلات و رفع مشکلات اعتباری آنها انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/