«شهرام جزایری» در مرز بازرگان دستگیر شد/ گمرگ: جزایری از داخل بار عدس کشف شد +عکس
«شهرام جزایری» در مرز بازرگان دستگیر شد/ گمرگ: جزایری از داخل بار عدس کشف شد +عکس

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: شهرام جزایری حین خروج غیرمجاز از کشور در مرز بازرگان دستگیر شد.

به گزارش عصرتبریز، علیرضا رادفر امروز اظهار کرد: شهرام جزایری حین خروج غیرمجاز از کشور در مرز بازرگان دستگیر شد.

وی تصریح کرد: وی همراه با چند نفر افغانی قصد داشت با مخفی شدن در داخل یک کامیون به صورت قاچاق از مرز ایران به سمت ترکیه خارج شود که توسط دستگاه ایکس ری شناسایی و دستگیر شد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی افزود: جزایری پس از دستگیری خود را تبعه افغان معرفی کرده بود اما سپس به هویت خود اعتراف کرد.

گمرک ایران جزئیات شناسایی و دستگیری شهرام جزایری توسط ماموران گمرک را اعلام کرد.

به گزارش گمرک ایران؛ ماموران گمرک بازرگان شب گذشته شهرام جزایری را از داخل یک دستگاه تریلر خروجی از کشور که حامل بار ترانزیتی بود دستگیر کردند . این تریلر ترکیه ای و حامل بار عدس بود و از مبدا ترکمنستان عدس بارگیری کرده و قرار بود از کشورمان خارج شود اما ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله و به کمک دستگاههای کنترلی ایکس ری کامیونی اقدام به اسکن محموله می کنند . پس از اسکن محموله مشخص می شود دو نفر در داخل بار تریلر مخفی شده اند که با مشکوک شدن به محموله حاوی قاچاق انسان ، ماموران گمرک اقدام به بازرسی کامل محموله کرده و موفق می شوند دو نفر را در داخل بار عدس شناسایی و به جرم قاچاق انسان و خروج غیر قانونی از کشور بازداشت کنند.

جزئیات دستگیری شهرام جزایری توسط گمرک

پس از بازداشت دو نفر یکی از افراد خود را به نام ف . ف و تبعه ایرانی معرفی و نفر بعدی خود را تبعه افغانستان و بنام حبیب ا… احمدی معرفی می کند اما در بازجویی های بیشتر مدارکی برای شناسایی به ماموران گمرک ارائه نمی دهد.

بنابراین گزارش؛ با توجه به اینکه فرد دوم فاقد مدارک شناسایی بوده بررسی های بیشتر انجام و متهم جهت شناسایی بیشتر به نهادهای امنیتی تحویل داده می شود که نهایتا این فرد توسط نهادهای امنیتی شناسایی و در بررسی های بعدی اعلام می شود که فرد بازداشتی شهرام جزایری است.

انتهای پیام/