قصه تلخ کودکان کار در تبریز به قاب تصویر کشیده شد
قصه تلخ کودکان کار در تبریز به قاب تصویر کشیده شد

به گزارش عصرتبریز، سید امین جواهری کارگردان جوان تبریزی در گفتگو با عصر تبریز ضمن اعلام این خبر گفت: کودکان کار به یک معضل جدی مخصوصا در کلانشهرها تبدیل شده است و شهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی با اشاره به فیلم ها و مستندهای تولید شده در این باره گفت: ما […]

به گزارش عصرتبریز، سید امین جواهری کارگردان جوان تبریزی در گفتگو با عصر تبریز ضمن اعلام این خبر گفت: کودکان کار به یک معضل جدی مخصوصا در کلانشهرها تبدیل شده است و شهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با اشاره به فیلم ها و مستندهای تولید شده در این باره گفت: ما در این فیلم نگاهی متفاوت به این مقوله داشته ایم و سعی در نشان دادن برخورد جامعه شعارزده با این کودکان داشتیمّ .

۷۳۰۴۱۰۱۲۹_۶۹۵۳۵

جواهری افزود: فیلم ۲۰  دقیقه ای “بنی آدم ابزار یکدیگرند” در رابطه با پسری واکسی است که در جامعه تنها مورد توجه صنف های مختلفی همچون کارگردان، عکاس، جامعه شناس و یک سیاستمدار قرار گرفته و به عنوان ابزاری در جهت پیشبرد اهداف هر یک از این طیف ها بکار می رود.

۷۳۰۴۱۱۲۵۵_۶۲۷۸۹

کارگردان جوان تبریزی تاکید کرد: ما در این فیلم قصه تلخ فقری را که در تار و پود برخی از خانواده ها تنیده و منجربه خلق کودکان کار و خیابان شده است را به تصویر کشیده ایم.

جواهری خاطرنشان ساخت:جامعه ما در برخی از معضلات اجتماعی بخصوص در مورد کودکان کار دچار شعارزدگی شده و به نوعی از این مقوله توسط اقشار مختلف بویژه سیاسیون استفاده ابزاری شده است.

۷۳۰۴۱۰۶۵۸_۶۸۰۵۲

وی با تأکید بر لزوم حمایت از ساخت اینگونه فیلم ها  در خصوص این معضل تصریح کرد: یکی از چهره های سرشناس و سیاسی شهر تبریز در این فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته است.

کارگردان تهران بزرگ با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۰۰ هنرور در این مجموعه همکاری کرده اند، افزود:دکتر  حمید مظاهری تهیه کننده، مرتضی سیدالشهدایی.  آهنگساز، سعید محمدپناه مدیر فیلمبرداری و محسن بیژن پور را مدیر صحنه این فیلم کوتاه می باشند.

۷۳۰۲۱۹۱۵۲_۷۹۲۳۴

جواهری در پایان گفت: همزمان با اکران این فیلم کوتاه جشنی برای تجلیل از خیرین و کودکان کار با حضور مقامات استانی و یکی از کارگردانان مطرح کشور برگزار خواهد شد.