به گزارش عصرتبریز، سید امین جواهری کارگردان جوان تبریزی در گفتگو با عصر تبریز ضمن اعلام این خبر گفت: کودکان کار به یک معضل جدی مخصوصا در کلانشهرها تبدیل شده است و شهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی با اشاره به فیلم ها و مستندهای تولید شده در این باره گفت: ما […]

به گزارش عصرتبریز، سید امین جواهری کارگردان جوان تبریزی در گفتگو با عصر تبریز ضمن اعلام این خبر گفت: کودکان کار به یک معضل جدی مخصوصا در کلانشهرها تبدیل شده است و شهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با اشاره به فیلم ها و مستندهای تولید شده در این باره گفت: ما در این فیلم نگاهی متفاوت به این مقوله داشته ایم و سعی در نشان دادن برخورد جامعه شعارزده با این کودکان داشتیمّ .

۷۳۰۴۱۰۱۲۹_۶۹۵۳۵

جواهری افزود: فیلم ۲۰  دقیقه ای “بنی آدم ابزار یکدیگرند” در رابطه با پسری واکسی است که در جامعه تنها مورد توجه صنف های مختلفی همچون کارگردان، عکاس، جامعه شناس و یک سیاستمدار قرار گرفته و به عنوان ابزاری در جهت پیشبرد اهداف هر یک از این طیف ها بکار می رود.

۷۳۰۴۱۱۲۵۵_۶۲۷۸۹

کارگردان جوان تبریزی تاکید کرد: ما در این فیلم قصه تلخ فقری را که در تار و پود برخی از خانواده ها تنیده و منجربه خلق کودکان کار و خیابان شده است را به تصویر کشیده ایم.

جواهری خاطرنشان ساخت:جامعه ما در برخی از معضلات اجتماعی بخصوص در مورد کودکان کار دچار شعارزدگی شده و به نوعی از این مقوله توسط اقشار مختلف بویژه سیاسیون استفاده ابزاری شده است.

۷۳۰۴۱۰۶۵۸_۶۸۰۵۲

وی با تأکید بر لزوم حمایت از ساخت اینگونه فیلم ها  در خصوص این معضل تصریح کرد: یکی از چهره های سرشناس و سیاسی شهر تبریز در این فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته است.

کارگردان تهران بزرگ با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۰۰ هنرور در این مجموعه همکاری کرده اند، افزود:دکتر  حمید مظاهری تهیه کننده، مرتضی سیدالشهدایی.  آهنگساز، سعید محمدپناه مدیر فیلمبرداری و محسن بیژن پور را مدیر صحنه این فیلم کوتاه می باشند.

۷۳۰۲۱۹۱۵۲_۷۹۲۳۴

جواهری در پایان گفت: همزمان با اکران این فیلم کوتاه جشنی برای تجلیل از خیرین و کودکان کار با حضور مقامات استانی و یکی از کارگردانان مطرح کشور برگزار خواهد شد.