چرا خرید سوگیتا یک اقدام هوشمندانه از سوی تراکتور است؟
چرا خرید سوگیتا یک اقدام هوشمندانه از سوی تراکتور است؟

سوگیتا یک اقدام هوشمندانه از سوی تراکتوری ها است که باعث شده تا آنها بتوانند دو بازیکن خارجی دیگر نیز جذب کنند.

به گزارش عصرتبریز، یوکیا سوگیتا بازیکن ژاپنی که در لیگ برتر سوئد بازی می‌کند با امضای قراردادی ۳ ساله به تیم تراکتورسازی پیوست. خرید این بازیکن از سوی باشگاه تراکتورسازی را باید یک حرکت هوشمندانه بنامیم چرا که آنها با این خرید یک تیر و دو نشان زدند. با توجه به تفاهم نامه ای که حدود ۴ سال پیش بین لیگ فوتبال ایران و ژاپن به امضا رسیده، بازیکنان مبادله شده بین تیم های باشگاهی این دو کشور شامل سهمیه بازیکنان خارجی نمی شوند. به این ترتیب تراکتوری ها با خرید سوگیتا که یک بازیکن ژاپنی است، ضمن جذب یک بازیکن خوب خارجی این فرصت را برای خود به وجود آوردند که دو بازیکن خارجی دیگر نیز جذب کنند و جذب این بازیکن ژاپنی یکی از سهمیه های خارجی آنها را کم نکرده است.

مهدی تاج، رئیس وقت سازمان لیگ پس از امضای تفاهم نامه خواهر خواندگی بین دو لیگ فوتبال ایران و ژاپن در سال ۱۳۹۳ گفته بود: «مهدی تاج رئیس سازمان لیگ در مراسم رونمایی از سامانه شصت نود از عقد قراردادی جدید با لیگ فوتبال ژاپن خبر داد و عنوان کرد در قرارداد جدیدی که با لیگ ژاپن امضا کرده‌ایم و در راستای خواهر‌خواندگی امضا شده است مقرر شد بازیکنان ژاپنی در تیم‌های لیگ برتر ایرانی بدون آنکه جزو ۴ سهمیه خارجی محسوب شوند برای ما بازی کنند و بازیکنان ایرانی هم بدون آنکه سهمیه بازیکنان خارجی محسوب شوند می‌توانند در لیگ ژاپن به میدان بروند. این اتفاق در راستای قرارداد خواهر‌خواندگی دو کشور انجام می‌شود.»

به این ترتیب باید منتظر بمانیم و ببینیم تراکتوری ها دو سهمیه خارجی باقی مانده خود را صرف خرید چه بازیکنانی خواهند کرد. تا اینجای کار، سرخ پوشان تبریز با جذب استوکس، فوریستر و سوگیتا عملکرد بسیار خوبی در این زمینه داشته اند.

انتهای پیام/