نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست روز گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: در این نشست تاکید شد که سیاست دولت در رابطه با ارز باید مشخص شود.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان در تشریح نشست روز گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: در این نشست موضوع قیمت کالاها و ارز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته ای وضعیت موجود و حوزه هایی که امکان وجود مشکلات در آن وجود دارد را شناسایی کند و پیشنهادات خود را برای جلوگیری از آسیب به اقشار متوسط و متوسط رو به پایین ارائه دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر گرانی در کشور رخ دهد، باید نیازهای اولیه قشر متوسط و متوسط رو به پایین در معرض خطر تامین شود و از آنها در برابر تکانه ها محافظت شود.

وی با بیان اینکه دولت باید برای گروهی که ممکن است تحریم ها به آنها فشار وارد کرده برنامه داشته باشد، ادامه داد: فعلا به جمع بندی برای چگونگی حمایت از این اقشار نرسیده ایم چراکه جمعیت مورد هدف متفاوت بوده و باید نوع ارائه کمک به این افراد مشخص شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این نشست تاکید شد که سیاست دولت در رابطه با ارز باید مشخص شود، یادآور شد: قرار شد بسته سیاستی دولت که رییس بانک مرکزی تهیه می کند با پیشنهادات سازمان برنامه و بودجه ادغام شود و پس از نهایی شدن هفته آینده در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نوع مداخله دولت در ارز باید مشخص شود و ارز بیشتر باید به دارو و کالاهای اساسی پرداخت شود.

انتهای پیام/