افق دور جشنواره‌های سینمایی تعیین شوند
افق دور جشنواره‌های سینمایی تعیین شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، تعیین افق دور برای جشنواره های فرهنگی و هنری را یک ضرورت عنوان کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مستند آذربایجان، محمد محمدپور در جلسه مشترک با هیئت اجرایی جشنواره ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: انگیزه و انرژی سینماگران و مستندسازان تبریز در فعالیت های هنری و سینمایی مدیران را نیز تشویق می کند.

وی افزود: مسیر برگزاری جشنواره مستند آذربایجان با قدرت در حال پیشروی است و اطمینان دارم که در آینده در این عرصه اتفاقات بهتری خواهد افتاد.

محمدپور گفت: در راه رسیدن به اهداف عالی مورد نظر نیازمند این هستیم که چشم انداز و افق دور و روشن را برای خود، مدیران و مخاطبان تعیین کنیم و به آن سمت گام برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تأکید کرد: جشنواره های هنری باید ریشه در استان داشته باشند و در برگزاری جشنواره گستره و ابعاد را مدنظر قرار ندهیم بلکه به کیفیت برگزاری جشنواره و اهمیت آموزش توجه کنیم.

محمدپور تداوم برگزاری جشنواره و اعتلای کیفی آن را هدف مهم این حوزه عنوان کرد و گفت: انجمن های سینمایی و خانه مستند و دیگر تشکل ها دست به دست بدهند و نقطه مطلوب را برای فعالیت های خود تعریف کنند و از عملکرد جزیره‌ای پرهیز کنند.

بر اساس این گزارش دبیر اجرایی جشنواره مستند آذربایجان نیز در این جلسه ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان،سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و بنیاد حفظ آثار انقلاب اسلامی، صداوسیما تبریز، محیط زیست و حوزه هنری استان به خاطرهمکاری بی دریغ با جشنواره گفت: در جشنواره فیلم مستند آذربایجان علاوه بر بخش مسابقه، بخش های جنبی همچون نکو داشت، اکران ویژه، کارگاه آموزشی و… را نیز خواهد داشت.

شهرام علیزاده افزود: جشنواره مستند آذربایجان از ۵تا۸ شهریور در تبریز برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ مرداد آثار خود را به دبیرخانه جشنواره (خانه مستند) واقع درسربالایی ولیعصر، مجتمع سینمایی ۲۲بهمن (سینما ناجی) ارسال کنند.

انتهای پیام/