ورود بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر نقطه برجسته‌ای در استان است
ورود بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر نقطه برجسته‌ای در استان است

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: ورود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان‌شرقی روند پرشتابی گرفته و اگر روند آرمانی هم نباشد نقطه شروع بسیار برجسته‌ای است.

به گزارش عصرتبریز، علی محرمی در آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره سرود و سومین جشنواره تئاتر بسیج استان اظهار داشت: این جشنواره با محور مقاومت، نقش مساجد در مباحث سرود و نمایش برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه قریب به یک هزار و ٣۴۵ کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد، ادامه داد: در کنار کتابخانه‌ها این کانون‌ها در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقش دارند و در حوزه تئاتر، نمایش و موسیقی نیز فعال هستند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اعلام آمادگی در خصوص همکاری با بخش‌های فرهنگی بسیج تصریح کرد: سال گذشته با همکاری یکدیگر دو جشنواره را برگزار کردیم که بازخوردهای مثبت آن را نیز دریافت نمودیم.

وی ادامه داد: در پایان این ماه بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی جوان برای اولین بار در استان ما در رشته‌های، خوشنویسی، عکاسی، طراحی، عکاسی، نقاشی و کاریکاتور برگزار خواهد شد.

محرمی تاکید کرد: این جشنواره با حضور ١٢٠ هنرمند از سراسر کشور و ۵٠ هنرمند پیشکسوت در این ٩ رشته به مدت پنج روز در تبریز حضور خواهند داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: ورود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان‌شرقی روند پرشتابی گرفته و اگر روند آرمانی هم نباشد نقطه شروع بسیار برجسته‌ای است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی برای ساخت سالن‌ها و نگارخانه‌ها اعلام آمادگی می‌کند، اذعان داشت: بخش خصوصی وارد احداث پردیس سینمایی در شهرستان مراغه و سهند شده است و به همین دلیل امیدوارم با واگذاری موسسات به بخش خصوصی دیگران نیز برای ورود به کار ترغیب شوند.

انتهای پیام/