ساماندهی آخرین قطعه میدان چایی آغاز شد
ساماندهی آخرین قطعه میدان چایی آغاز شد

شهردار منطقه ۴ تبریز از آغاز ساماندهی آخرین قطعه از مسیر میدان چایی (مهرانه رود) واقع در محدوده این شهرداری خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، اکبر امجدی با اعلام این خبر گفت: در طول سالیان گذشته تمام مسیر رودخانه میدان چایی به صورت مناسب ساماندهی شده است و  امسال نیز ساماندهی آخرین قطعه از این رودخانه به طول یک کیلومتر تا اتصال به رودخانه آجی چای، با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان آغاز شده است.

شهردار منطقه ۴ اظهار داشت: بودجه اسمی شهرداری منطقه ۴ تبریز در سال ۹۷ مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان است که این بودجه در سال ۹۶ مبلغ ۱۶۹ ملیارد تومان بوده است.

 امجدی با اعلام اینکه ۱۱۷ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۷ عمرانی و بقیه نیز بودجه جاری شهرداری منطقه ۴ تبریز است، افزود: پیش بینی می کنیم در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ شاهد تحقق ۶۰ درصدی بودجه مصوب باشیم.

وی افزود: به جهت رکود حاکم بر ساخت و ساز ، مراجعات برای اخذ پروانه های ساختمانی کاهش داشته است با این حال و علی رغم کاهش درآمدهای شهرداری هیچ یک از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه تعطیل نمی شود و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی پروژها حتما اجرا خواهد شد و سعی خواهیم کرد به طرق تهاتر و یا شیوه های پرداخت غیر نقدی فعالیت عمرانی در سطح منطقه به هیچ عنوان کند و یا متوقف نشود.

اکبر امجدی با اعلام اینکه شهرداری منطقه ۴ با وسعت زیاد و سکونت ۳۱۵ هزار نفر از شهروندان در این منطقه یکی از مناطقی شهری است که از تراکم جمعیتی برخوردار است گفت: با توجه به اینکه ۴۴درصد محدوده شهرداری منطقه ۴  جز بافت فرسوده شهری به حساب می آید بودجه مناسبی برای مسیر گشایی در این منطقه اختصاص یافته است.

وی افزود: در راستای استحکام بخشی و نوسازی بناهای فرسوده در سطح منطقه و طرح تفصیلی به دنبال این هستیم که با تشویق همشهریان برای نوسازی و اخذ پروانه برای ساخت و ساز در حد تراکم مجاز چهره منطقه را دگرگون نماییم.

شهردار منطقه چهار تبریز در خصوص مسیرگشایی های این منطقه از تبریز افزود: بر اساس طرح تفسیلی تعداد ۲۵ رشته مسیرگشایی تعریف شده است و دو مسیرگشایی که در سال ۹۶ شروع شده بود امسال به اتمام رسید.

وی با اعلام ایتکه امسال ۶ مسیرگشایی جدید در منطقه ۴ آغاز خواهد شد گفت: مسیرگشایی خیابان ۲۴ متری امتداد خیابان فلسطین جنوبی یکی از پروژه های مهم مسیرگشایی در منطقه ۴ می باشد که مسیر چای کنار را به ۱۷ شهریور قدیم و پاستور وصل می کند.

امجدی ادامه داد: یکی دیگر از مسیرگشایی های منطقه مسیرگشایی امتداد خیابان قطران در امتداد شمال به جنوب می باشد که با اتمام ۲ قطعه از این مسیرگشایی از خیابان آزادی تا تقاطع خیابان قره آغاج و از قره آغاج تا خیابان حجتی این مسیر نیز تکمیل خواهد شد.

وی سه مسیرگشایی دیگر را مسیرگشایی خیابان ۱۸ متری امتداد خیابان سردار ملی به یکه دکان ، امتداد خیابان شهید میلانی و امتداد خیابان شهید خلیلی دانست که مراحل تملک و مسیرگشایی آنها امسال شروع خواهد شد.

شهردار منطقه ۴ تبریز توجه به مسائل زیست محیطی در منطقه ۴ را دارای اهمیت دانست و گفت: توجه به مسائل و معضلات زیست محیطی در منطقه ۴ شهرداری نسبت به دیگر مناطق از چند جهت دارای اهمیت است اولا توسعه شبکه فاضلاب در مناطق دیگر تبریز توسط شرکت آب و فاضلاب انجام شده اما در منطقه ۴ هنوز به صورت کامل شبکه فاضلاب کار نشده است و این یکی از معضلات منطقه است.

اکبر امجدی با اعلام آمادگی و استقبال از فعالیت آب و فاضلاب برای توسعه شبکه فاضلاب شهری در این منطقه از شهر افزود: به دلیل موقعیت توپوگرافیک این منطقه از شهر نزدیک ۷۰ درصد از آب های سطحی شهر از طریق کانال های دفع آب های سطحی به این منطقه سرازیر می شود.

وی ایجاد کانال خلیل آباد را یکی از اقدامات ارزنده شهرداری منطقه برای رفع معضلات زیست محیطی در منطقه دانست و گفت: با احداث این کانال آب های سطحی از شرقی ترین نقطه تا نزدیکی جاده سنتو توانستیم ضمن رفع بوی نامطبوع در ورودی تبریز معبر مناسبی برای دفع آب های سطحی در منطقه ایجاد کنیم.

اکبر امجدی افزود: نگاه مدیریت ارشد شهری به پروژه های عمرانی، رفع نیازهای واقعی شهروندان ساکن است و در این راستا شهرداری منطقه چهار توجه به ارائه خدمات محله محور، توسعه پارک های محلی را در دستور کار قرار داده است.

شهردار منطقه ۴ تبریز در پایان سخنانش اظهار داشت: زیباسازی ، بهسازی و پاک سازی محیط های شهری، از جمله فعالیت های شهرداری منطقه است که در کنار آن آسفالت معابر و خط کشی خیابان ها، نصب سرعت گیر و تابلو های رانندگی در منطقه به همراه احداث سه عابر گذر در خیابان دامپزشکی نقش اساسی در کاهش خطرات جانی برای شهروندان در سطح منطقه داشته است.

انتهای پیام/