۱۰۳ طرح در حوزه صنعت برق آذربایجان‎شرقی به بهره‌برداری رسید
۱۰۳ طرح در حوزه صنعت برق آذربایجان‎شرقی به بهره‌برداری رسید

۱۰۳ عنوان طرح در حوزه برق منطقه ای آذربایجان و توزیع نیروی برق شهرستان تبریز امروز چهارشنبه با حضور وزیر نیرو و استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش عصرتبریز، مجموع سرمایه گذاری پروژه های فوق ۸۴۰ میلیارد ریال است که از این رقم ۵۹۰ میلیارد ریال برای سه پروژه برق منطقه ای آذربایجان و ۲۵۰ میلیارد ریال برای ۱۰۰ پروژه شرکت توزیع نیروی برق هزینه شده است.

۳۱ طرح نیرو رسانی، ۱۶ اصلاح و بهینه سازی، ۱۸ طرح کاهش تلفات، ۱۸ طرح توسعه و احداث، پنج طرح قدرت مانور، چهار طرح توسعه فیدر و چهار طرح اصلاح روشنایی جزو پروژه های توزیع برق شهرستان تبریز است که به بهره برداری رسید.

خط ۲۳۰ کیلوولت هریس به سراب و ارتباط خط ۲۳۰ کیلوولت اهر به پست والی و شفا در تبریز با هزینه ۳۵۰ میلیارد ریال، خطوط ۶۳ کیلوولت چهار مداره ارتباطی پست هریس با هزینه ۴۰ میلیارد ریال و خط کابلی ۱۳۲ کیلوولت مابین پست های ستارخان و گلستان در تبریز با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های برق منطقه ای آذربایجان بود که افتتاح شد.

وزیر نیرو در مراسم افتتاح این پروژه ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه وزارت نیرو، توسعه و تقویت طرح ها را در دستور کار قرار داده است، گفت: برق پایدار از اهداف اصلی افتتاح پروژه های امروز در آذربایجان شرقی است.

رضا اردکانیان افزود: امیدواریم مردم استان با بهره برداری از طرح های یاد شده از نعمت برق بیش از پیش بهره مند شده و واحدهای تولیدی و صنعتی نیز از آنها منتفع شوند.

وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به تبریز علاوه بر افتتاح ۱۰۳ پروژه حوزه برق، در مراسم معارفه مدیران عامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی و برق منطقه ای آذربایجان حضور یافت و قرار است از تصفیه خانه فاضلاب تبریز نیز بازدید و سپس در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز شرکت کند.

انتهای پیام/