امکان مشاهده آنلاین کیفیت هوای ایستگاه‎های حاشیه دریاچه ارومیه در سامانه ملی پایش آلودگی هوا
امکان مشاهده آنلاین کیفیت هوای ایستگاه‎های حاشیه دریاچه ارومیه در سامانه ملی پایش آلودگی هوا

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: ایستگاه های سنجش آلودگی گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در سه منطقه عجبشیر، اسکو (سرای) و بندر شرفخانه با تامین زیرساخت های لازم به سامانه ملی پایش آلودگی هوای کشور به آدرس https://aqms.doe.ir پیوستند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی در گفتگو با خبرنگاران از اتصال ایستگاه های سنجش گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه به سامانه ملی پایش آلودگی هوا خبر داد و گفت: ایستگاه های سنجش آلودگی گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در سه منطقه عجبشیر، اسکو (سرای) و بندر شرفخانه با تامین زیرساخت های لازم به سامانه ملی پایش آلودگی هوای کشور به آدرس https://aqms.doe.ir پیوستند.

وی افزود: با ایجاد این امکان از این پس همه شهروندان می توانند به صورت بر خط وضعیت کیفی هوای شهرستان های دارای ایستگاه سنجش آلودگی را در پرتال مشاهده کنند.

قاسمی افزود: در حال حاضر ۹ ایستگاه فعال سنجش آلودگی هوا در سطح کلان شهر تبریز مستقر هستند و در آینده نزدیک با به روز رسانی و انجام تعمیرات و سرویس های لازم ایستگاه های شهرستان های میانه، مراغه و بناب نیز به سامانه ملی پایش آلودگی هوای کشور متصل می شوند.

انتهای پیام/