بهره مندی ۷هزار مددجوی آذربایجان‌‎شرقی از آموزش‌ های فنی و حرفه‌ای
بهره مندی ۷هزار مددجوی آذربایجان‌‎شرقی از آموزش‌ های فنی و حرفه‌ای

هفت هزار و ۸۷۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در چهار ماهه سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

به گزارش عصرتبریز، یونس فاتح معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: هفت هزار و ۸۷۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد در چهار ماهه سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

فاتح با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای برگزار شده برای مددجویان در سرفصل مهارت آموزی، پایدار سازی توسعه، کارآفرینی و حرفه آموزی دانش آموان دبیرستانی بوده است، بیان کرد: از مجموع شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها ۲۳۹ نفر در بخش کشاورزی، دو هزار و ۲۱۳ نفر در بخش دامپروری، ۲۴۳ نفر در صنعت و معدن، هزار و ۸۰۲ نفر در صنایع‌دستی و سه هزار و ۳۷۳ نفر در خدمات بوده اند.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۵۷ نفر از شرکت کننده گان در این دوره‌ها زن بوده اند، گفت: ۷۴ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و ۵۶۳ نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی، گفت: مددجویان پس از کسب مهارت های لازم می توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد تا سقف ۱۵ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال پایدار بهره مند شوند.

فاتح با اشاره به اینکه ۱۷۲ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق کاریابی‌ها وارد بازار کارشده‌اند، بیان کرد: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با اشتغال به درآمد پایدار برسند.

انتهای پیام/