اردوغان برنامه ۱۰۰ روزه کاری ریاست جمهوری ترکیه را اعلام کرد
اردوغان برنامه ۱۰۰ روزه کاری ریاست جمهوری ترکیه را اعلام کرد

رییس جمهور ترکیه امروز برنامه ۱۰۰ روزه کاری ریاست جمهوری خود را اعلام کرد و گفت: در این قالب ۴۰۰ پروژه مهم توسعه‌ای و عمرانی به اجرا در می‌آید.

به گزارش عصرتبریز، اردوغان که هنگام آغاز دوره جدید ریاست جمهوری خود وعده اعلام این پروژه‌ها را داده بود، امروز طی ویژه برنامه‌ای اعلام کرد که برای اجرا در دوره جدید ریاست جمهوری خود یکهزار پروژه آماده کرده و اجرای ۴۰۰ مورد آن با اولویت ویژه آغاز شده و تا ۱۰۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی که حدود سه هفته پیش به طور رسمی در قالب نظام جدید ریاستی، دوره پنج ساله ریاست جمهوری خود را آغاز کرده است،  قصد دارد در قالب این پروژه‌ها و تعدادی پروژه تکمیلی دیگر، اهداف راهبردی ترکیه و برنامه میان مدت کشورش را تا سال ۲۰۲۳ محقق کند.

اردوغان با اشاره به این که یکصد مورد از این پروژه‌ها مربوط به صنایع دفاعی خواهد بود، مجموع اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه‌ها را ۴۶ میلیارد لیره (حدود ۹ میلیارد دلار) اعلام کرد.
۱۶ وزیر کابینه اردوغان به همراه روسای هشت سازمان و چهار دفتر ویژه وابسته به نهاد ریاست جمهوری این برنامه‌های ۱۰۰ روزه را پیگیری و اجرا خواهند کرد.

رییس جمهوری ترکیه توسعه دولت الکترونیک، تامین زیر ساخت‌های امنیتی و دفاعی و توسعه اقتصادی و صنعتی را از محور‌های تعیین شد در برنامه ۱۰۰ روزه خود عنوان کرد.
دولت ترکیه در دوره جدید نظام ریاست جمهوری هدف خود را رسیدن به صادرات ۵۰۰ میلیارد دلاری و قرار گرفتن جزو ۱۰ اقتصاد برتر جهان اعلام کرده است.
اردوغان در انتخابات سوم تیرماه برای مدت پنج سال به عنوان رییس جمهوری جدید ترکیه انتخاب شد و حدود سه هفته پیش نیز ترکیب کابینه خود را اعلام کرد.

انتهای پیام/