آغاز انتخاب رشته مجازی کنکور ۹۷ از امروز/ ۹۴ درصد کارنامه گرفتند
آغاز انتخاب رشته مجازی کنکور ۹۷ از امروز/ ۹۴ درصد کارنامه گرفتند

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بیش از ۹۴ درصد داوطلبان کنکور ۹۷ کارنامه خود را دریافت کرده اند. انتخاب رشته مجازی از امروز ۱۳ مرداد و انتخاب رشته اصلی ۱۵ مرداد آغاز می شود.

به گزارش عصرتبریز، حسین توکلی در گفتگو با خبرنگاران افزود: از تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ داوطلب حاضر در جلسه کنکور سراسری سال ۹۷ تعداد ۸۶۰ هزار نفر کارنامه خود را دریافت کرده اند. این تعداد نشان می دهد که ۹۴.۵ درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارنامه خود را مشاهده کردند.

وی یادآور شد: دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷ در گروه های پنجگانه از روز سه شنبه ۹ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. همچنین نسخه چاپی دفترچه های انتخاب رشته از چهارشنبه ۱۰ مرداد در باجه های روزنامه فروشی سراسر کشور توزیع شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتشار ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته گفت: در این ویژه نامه نحوه انتخاب رشته و همچنین استفاده از سیستم انتخاب رشته مجازی تشریح شده است.

وی گفت: سیستم انتخاب رشته مجازی کنکور ۹۷ از بعداز ظهر امروز ۱۳ مرداد فعال می شود. داوطلبان مجاز کنکور می توانند با پرداخت ۶ هزار تومان از این سیستم استفاده کنند. اطلاعات عمومی و اختصاصی مورد نیاز داوطلبان کنکور در این سیستم منعکس شده است و داوطلب می تواند انتخاب های سال ۹۶ نمره مشابه خود را ببیند و شانس قبولی خود را تخمین بزند.

توکلی خاطرنشان کرد: سیستم انتخاب رشته مجازی با ۹۵ درصد احتمال قویترین احتمال را برای انتخاب رشته داوطلب نشان می دهد و داوطلب می تواند با توجه به این تخمین و همچنین علاقه خود نسبت به انتخاب رشته اقدام کند. داوطلبان توجه داشته باشند علاقه شان به یک رشته مهمترین فاکتور در انتخاب رشته است.

وی یادآور شد: انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷ برای داوطلبان مجاز از دوشنبه ۱۵ مرداد آغاز می شود و تا ۲۰ مرداد ادامه دارد. داوطلبان می توانند  ۱۵۰ کدرشته محل را از میان کدرشته محل های مجاز انتخاب کنند.

انتهای پیام/