ارز دیجیتال در اولویت کشور نیست
ارز دیجیتال در اولویت کشور نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید در شرایط جنگی اقتصادی پرداختن به ارز دیجیتال اولویت کشور نیست.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به اهمیت ارزهای دیجیتال و نبود قانون در این زمینه، اظهار داشت: قوانینی در خصوص فضای مجازی در فراکسیون تولید و اشتغال مطرح است، بحث مفصلی در ارتباط با قوانین و شرایطی ارز دیجیتال وجود دارد و اقدامات خاصی در این زمینه صورت می گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی که در جنگ اقتصادی هستیم باید از حداقل ها استفاده کنیم و برای تامین و حفظ حقوق مصرف کننده از فضای مجازی کمک گرفته شود.

اصلاح قوانینی مانند مالیات بر ارزش افزوده و ساختار نظام بانکی بر ارزهای دیجیتال اولویت دارند

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی، بیان داشت: با استفاده از این فضاها می توان دست دلالان را قطع کرد و اجازه نداد قیمت ها به صورت نجومی بالا برود، فضای دیجیتال کانالیزه شده است و می تواند میزان آسیب پذیری مصرف کننده را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه در مجلس برای ارزهای دیجتیال اقداماتی صورت گرفته است، اظها رداشت: از آنجایی که در جنگ اقتصادی هستیم، اصلاح قوانینی چون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح ساختار بانکی کشور در اولویت قرار دارد.

خرید و فروش ارز دیجیتال از پشتوانه قضایی برخوردار نیست

آقاپورعلیشاهی با تاکید بر اینکه جنگ اقتصادی در اولویت است، گفت: با توجه به فضای حاکم بر کشور، تدوین قوانین برای ارزهای دیجیتال در اولویت قرار ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دراین باره که مردم به سمت ارزهای دیجیتال رفته اند، بیان داشت: خرید و فروش ارز دیجیتال غیرقانونی است و افرادی که چنین کاری کرده اند بدانند که از پشتوانه قضایی کشور برخوردار نیستند و توصیه می شود مردم از حضور در این فضاها بپرهیزند.

انتهای پیام/