شبی که فوتبال آذربایجان بین‎المللی‎تر شد +عکس
شبی که فوتبال آذربایجان بین‎المللی‎تر شد +عکس

تراکتور مدل ۹۸-۹۷ را باید بین المللی ترین تراکتور تاریخ بدانیم.

به گزارش عصرتبریز، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز به عنوان نماد فوتبال آذربایجان همواره دلیل شادی و ناراحتی میلیون ها عاشقی بوده که کیفیت زندگی شان وابستگی شدیدی به نتایج تیم محبوبشان دارد. در سال های اخیر چهره های سرشناس زیادی در تیم تراکتورسازی حضور یافته اند. تراکتورسازی به واسطه هواداران پرشور و کیفیت فنی بالای خود برای جذب بازیکنان سرشناس مشکل چندان نداشته و بازیکنانی را در این تیم دیده ایم که شاید کمتر کسی تصور حضورشان را در فوتبال خارج از پایتخت را می کرد. بازیکنان بزرگی چون آندرانیک تیموریان، احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد و بسیاری دیگر روزهای خوبی را در تراکتورسازی پشت سر گذاشته اند. این تیم همچنین خارجی های سرشناسی چون ادینیو، رودریگو توزی و فلاویو لوپز را در سال های اخیر در اختیار داشته است. امسال اما اوضاع تراکتور بسیار متفاوت تر از سال های گذشته است. تراکتور مدل ۹۸-۹۷ بین المللی ترین تراکتور تاریخ است.

جذب چهره های خارجی سرشناسی چون هری فوریستر و آنتونی استوکس نشان داد که مالک تراکتوری ها برای آنچه که عمل به عهد خود به تی تی ها نام دارد، عزمش را جزم کرده است. هدایت تراکتور را امسال توشاکی بر عهده دارد که نامش در تاریخ باشگاههای بزرگی چون لیورپول و رئال مادرید درج شده است. در کنار این خارجی ها دو بازیکن داخلی کاملا بین المللی به تراکتورسازی پیوستند که شاید هیچکس انتظار حضور آنها را در فوتبال ایران نداشت. اشکان دژاگه و مسعود شجاعی پس از سال ها حضور موفق در فوتبال اروپا به تیم تراکتورسازی پیوستند. شجاعی زمانی که از سایپا جدا شد تنها ۲۲ سال داشت؛ او پس از ترک سایپا دیگر به فوتبال ایران بازنگشت تا اینکه امسال در قامت کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و پس از حدود ۱۲ سال با حضور در تیم تراکتورسازی بار دیگر به فوتبال ایران بازگشت.

داستان اشکان دژاگه اما کاملا متفاوت است. او هیچ گاه بازی در لیگ ایران را تجربه نکرده بود و حضورش در تراکتورسازی را باید اولین و شاید آخرین تجربه حضور او در فوتبال ایران بدانیم. اشکان یکی از بین المللی ترین بازیکنان فوتبال ایران است که در تمامی تیم های ملی پایه فوتبال آلمان بازی کرده و سپس تیم ملی ایران را برای ادامه فوتبال ملی اش انتخاب کرده است. درخشش در تیم هایی چون هرتابرلین، وولفسبورگ و فولام نشان می دهد که دژاگه یک سر و گردن از بسیاری از ستاره های فوتبال ایران بالاتر است. در سال های اخیر همواره شاهد پیشنهادات رنگارنگ سرخابی های پایتخت به اشکان دژاگه بودیم اما پاسخ او به این پیشنهادات یک «نه» قاطع بود. تا این که سرانجام مالک تراکتوری ها کاری کرد کارستان و دژاگه و شجاعی را راضی به تراکتوری شدن کرد تا فوتبال آذربایجان بین المللی ترین سال خود را تجربه کند.

شب گذشته (شنبه) اشکان دژاگه و مسعود شجاعی با استقبال پرشور هواداران تراکتورسازی وارد فرودگاه مدنی تبریز شدند تا از امروز در تمرینات تیمشان شرکت کنند.

انتهای پیام/