کمیته نظارت در فرایند اعطای تسهیلات اشتغال جدی‌تر عمل کند
کمیته نظارت در فرایند اعطای تسهیلات اشتغال جدی‌تر عمل کند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار ورود جدی کمیته نظارت بر فرایند اعطای تسهیلات اشتغال شد وگفت: این کمیته باید ازمرحله آغاز تا پایان اعطای تسهیلات اشتغال حضور پررنگ تری در فرایند های حاکم بر نحوه و چگونگی عمل آن داشته باشد.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در جلسه کارگروه اشتغال استان، افزود: انتظار می رود طی جلسات آتی گزارش مبسوطی از سوی دبیرخانه کمیته نظارت به این کارگروه ارائه شود تا بتوانیم بر مبنای این گزارشات نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کنیم.

وی، توجه به اشتغال روستایی را یکی از وظایف اصلی کارگروه اشتغال برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت اشتغال در بحث روستایی سهم قابل توجهی از فعالیت های این کارگروه در بخش روستایی است از این رو در بحث تسهیلات اشتغال روستایی نیز باید با رصد دقیق نحوه معرفی متقاضیان دریافت تسهیلات  به بانک ها و میزان دریافت این تسهیلات در کنار تولید و اشتغال روستایی باشیم.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خواستار بررسی دقیق میزان پرداخت تسهیلات اشتغال در بخش روستایی توسط شورای هماهنگی بانک های استان شد و خاطرنشان کرد: متاسفانه ما از جایگاه مناسبی در پرداخت این تسهیلات در سطح کشور برخوردار نیستم از این رو باید موانع هرچه سریع تر احصا و نسبت به رفع آنها اقدام مورد نیاز صورت گیرد.

جهانگیری، همکاری بانک ها در تسهیل  و سرعت بخشی به ارائه این تسهیلات را نیز خواستار شد و گفت: انتظار داریم بانک ها با سعه صدر در کنار فعالان اقتصادی و تولید کنندگان باشند چراکه بخش قابل توجهی از فعالیت ها در بحث تسهیلات اشتغال به بانک ها مربوط است و باید بانک ها بتوانند در سطح کشور کارنامه قابل دفاعی در این رابطه داشته باشند.

انتهای پیام/