وزارت ورزش را باید وزارت استقلال و پرسپولیس بنامیم/ زنوزی به قول های خود عمل کرد
وزارت ورزش را باید وزارت استقلال و پرسپولیس بنامیم/ زنوزی به قول های خود عمل کرد

پیشکسوت فوتبال تبریز صحبت های قابل تاملی در خصوص توجه بیش از اندازه به سرخابی های پایتخت انجام داد.

به گزارش عصرتبریز، رسول خطیبى، پیشکسوت فوتبال آذربایجان که سابقه هدایت سه تیم تبریزی را در لیگ برتر داشته در واکنش به شرایط فعلی تیم تراکتورسازی اظهار داشت: «آقای زنوزی به قول هایی که به هواداران داده بود عمل کرد و سرمربی و بازیکنان سرشناسی به تیم تراکتورسازی ملحق شدند. اینک نوبت هواداران است که با حمایت همه جانبه خود تراکتورسازی را به سمت کسب نتایج قدرتمند همراهی کنند.»

وی ادامه داد: «هواداران تراکتورسازی بایستی به خاطر عرق و تعصب بالایی که به خطه خود آذربایجان دارند، از نماد آن یعنی تراکتورسازی حمایت کنند. آقای زنوزی به خاطر عشقی که به هواداران و تیم تراکتورسازی داشت وارد گود شد. تا اینجا همه مشاهده کرده ایم که اقدامات ایشان بسیار قابل تقدیر بوده و نیاز است که حمایت همه جانبه ای از مالک باشگاه داشته باشیم.»

سرمربی اسبق تراکتورسازی در مورد اظهارات اخیر شفر در مورد قراردادهای بالای تراکتوری ها تاکید کرد: «برای پاسخ دادن به این سوال می خواهم به این موضوع اشاره کنم که استقلال و پرسپولیس نان وزارت ورزش و جوانان را می خورند و اگر حمایت های این وزارت نبود هیچ گاه چنین نتایجی را از این دو تیم شاهد نبودیم. وزارت ورزش و جوانان متعلق به کل کشور است و بایستی همه تیم ها را به یک چشم نگاه کند. متاسفانه این موضوع نه تنها رخ نمی دهد بلکه شاهد این هستیم که وزارت ورزش و جوانان بدون هیچ حد و محدوده ای کمک های خود را به سرخابی های پایتخت سرازیر می کند.»

خطیبی در این مورد اضافه کرد: «وزارت ورزش و جوانان را باید وزارت استقلال و پرسپولیس بنامیم. تیم های دیگر همچون تراکتورسازی نه از لحاظ اعتبار و نه از لحاظ هوادار چیزی از استقلال و پرسپولیس کم ندارند. چنین شرایط نابرابری باعث شده تا جنگی نابرابر را در فوتبال باشگاهی کشور شاهد باشیم که نتیجه آن سرکوب سایر تیم ها به نفع استقلال و پرسپولیس است.»

وی در مورد شرایط تیم تراکتورسازی با حضور دژاگه و شجاعی خاطرنشان کرد: «تراکتورسازی با توجه به قول هایی که آقای زنوزی داده بود بازیکنان بسیار خوبی را به خدمت گرفت. بازیکنان خارجی و دو ملی پوش کشورمان که به تراکتورسازی پیوستند برای هماهنگ شدن با تیم نیاز به زمان دارند. ضمن اینکه برای عملی شدن تاکتیک های توشاک که مربی بسیار بزرگی است باید چند هفته دیگر هم صبر کنیم. به نظر من بعد از هفته پنجم لیگ برتر به تدریج شاهد تراکتور واقعی خواهیم بود بنابراین هواداران بایستی با صبر و حوصله در این مقطع فقط تیم شان را حمایت کنند.»

پیشکسوت فوتبال آذربایجان در خصوص بازی حساس تراکتورسازی و استقلال یادآور شد: «بازی های استقلال و تراکتورسازی همواره بازی های جذابی بوده که اکثرا شاهد کسب نتایج خوب از جانب تراکتور بودیم. از هواداران تراکتور می خواهم روز جمعه بت حضور گسترده خود در ورزشگاه آزادی بار دیگر نشان دهند که تراکتور تیمی است که قدرت رویارویی و غلبه برای سرخابی ها پایتخت را چه در زمینه هوادار و چه در زمینه کسب موفقیت دارد. روز جمعه فارغ از هر نتیجه ای باید تراکتور را حمایت کنیم. امیدوارم در این دیدار تراکتور ضمن انجام یک فوتبال زیبا، دست پر تهران را ترک کند.»

خطیبی در انتها با اشاره به بازگشت ماشین سازی به لیگ برتر گفت: «ماشین سازی تبریز نیز با زحمات آقای زنوزی بار دیگر در لیگ برتر حاضر خواهد شد. این یک اتفاق بزرگ برای قدیمی ترین تیم فوتبال شمال غرب کشور است. امیدوارم هواداران ماشین سازی قدر این اتفاق بزرگ را بدانند و با حضور در ورزشگاه بنیان دیزل، از این تیم نیز حمایت های لازم را داشته باشند.»

انتهای پیام/